W Gorzowie nawet nie ma kto zgasić światła [film]

24 marca 2018, 22:21, red
fot. gorzowianin.com
Sobotni wieczór należał do akcji „Godzina dla Ziemi WWF” w ramach której w całej Polsce zostały zgaszone na godzinę iluminacje najważniejszych miejskich obiektów W Gorzowie światła miały zostać zgaszone na m.in. w galeriach handlowych oraz na Dominancie.

Gorzowski magistrat zapowiadał, że miasto po raz ósmy przystąpi do akcji „Godzina dla Ziemi WWF” w ramach której punktualnie o godz. 20.30 w sobotę 24 marca zgasi iluminacje najbardziej charakterystycznych obiektów miejskich. Symboliczne zgaszenie światła na 60 minut było okazją do tego, aby wyrazić troskę o środowisko naturalne naszej planety i ochrony Puszczy Karpackiej.

W Gorzowie miały zostać wyłączone iluminacje obiektów takich jak kościół pw. Chrystusa Króla przy ul. Woskowej, Filharmonia, Dominanta, Nova Park i Askana. Wyłączone miały zostać także ekrany LED na domu towarowym Rolnik, w galerii Askana, przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Sikorskiego.

Po godz. 20.20 reporterzy portalu gorzowianin.com ustawili się z kamerą przy Wale Okrężnym, aby nagrać jak gaśnie Nova Park i Dominanta oraz przy Askanie. Punktualnie o godz. 20.30 zostały wyłączone iluminacje zarówno Nova Park i Askany, jednak Dominanta nie zgasła.

Co do samej Dominanty, czyli najbardziej charakterystycznego punktu w Gorzowie, to czekaliśmy ponad 10 minut na to aż zgaśnie oświetlenie, jednak to nie nastąpiło. W tym przypadku zawiódł Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem. Zadzwoniliśmy w tej sprawie do prezydenta miasta.

- Jestem zdziwiony zaistniałą sytuacją i tym, że światło na Dominancie nie zostało wyłączone zgodnie z zapowiedziami. Ta sprawa zostanie wyjaśniona z dyrektorem OSiRu Włodzimierzem Rojem – mówił w rozmowie telefonicznej Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Ta sytuacja pokazała, że w naszym mieście nawet zgaszenie światła nie wychodzi, a najprostsze rzeczy mogą nawet przerosnąć gorzowski OSiR.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości