Wiadomości › Miejskie

Aleja „meneli” i miejskie przystanki jak noclegownie [zdjęcia]

15 lipca 2021, 13:36
Mieszkańcy Gorzowa zwrócili się do portalu gorzowianin.com z prośbą interwencję w sprawie osób bezdomnych śpiących na ławkach na przystankach autobusowych i braku interwencji ze strony straży miejskiej. Kolejnym problemem jest zaśmiecanie miasta i śmieci wysypujące się z koszy w parku Górczyńskim.

Nasza gorzowska egzotyka, czyli odkrywamy niedocenioną część Gorzowa

15 lipca 2021, 09:15
W sobotnie przedpołudnie 17 lipca odbędzie się czwarty z jedenastu zaplanowanych spacerów po Gorzowie w ramach cyklu „ChodźMY na spacer”. Tym razem spacer odbędzie się pod hasłem „Nasza gorzowska egzotyka”. Przewodnikiem będzie tradycyjnie Zbigniew Rudziński. Start o godz. 10 ze Starego Rynku, a następnie przejazd tramwajem w kierunku Wieprzyc.

Upał w mieście? Zostaną uruchomione kurtyny wodne

13 lipca 2021, 10:05
Od wtorku 13 lipca w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa będą działały kurtyny wodne. Wszystko przez to, że IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami. Temperatura w cieniu może wynieść nawet 30-32 stopnie Celsjusza.

Najpiękniejsze psy opanowały stadion Jancarza [film i zdjęcia]

10 lipca 2021, 14:02
Gorzowski oddział Związku Kynologiczny w Polsce postanowił zorganizować w jeden weekend dwie wystawy krajowe psów rasowych. W sobotę na stadionie żużlowym im. Edwarda Jancarza odbywa się 52. Gorzowska Krajowa Wystawa Psów Rasowych, natomiast w niedzielę odbędzie się 53. Gorzowska Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Impreza odbywa się bez udziału publiczności.

Oszustwo na niedopłatę do prądu. Uważaj na fałszywe sms-y!

10 lipca 2021, 11:33
W ostatnich dniach mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości otrzymują wiadomości tekstowe na swoje telefony z informacją, że na sobotę 10 lipca zostało zaplanowane odłączenie prądu i mają zapłacić 3,46 zł, aby nie zostać odciętym od energii elektrycznej. To kolejne oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy.

Jelcz wraca na ulice Gorzowa. Będzie można wybrać się na wycieczkę linią 764 [zdjęcia]

10 lipca 2021, 10:46
Tłumy zainteresowanych historią miasta i komunikacji miejskiej skorzystały z wycieczki Jelczem po Gorzowie, która została przygotowana na urodziny miasta. Z racji tego, że przejazd Jelczem wzbudził tak duże zainteresowanie, władze Gorzowa wspólnie z MZK postanowiły ponownie uruchomić linię 764, która będzie kursowała w co drugą sobotę do końca wakacji. Jednak tym razem, aby skorzystać z przejazdu trzeba będzie posiadać bilet.

Przez Gorzów przechodzi burza. Woda zalewa ulice [film i zdjęcia]

9 lipca 2021, 19:37
W piątkowy wieczór przez Gorzów przechodzi burza, której towarzyszy ulewny deszcz. Intensywne opady deszczu sprawiają, że zalewane są ulice oraz garaże i piwnice budynków.

Bezrobocie w Gorzowie coraz niższe

9 lipca 2021, 11:42
Utrwala się trend spadkowy dotyczący osób bez pracy w Gorzowie. Pod koniec ubiegłego roku stopa bezrobocia w naszym mieście wynosiła 4%. Natomiast według najnowszego raportu Wojewódzkiego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w Gorzowie pod koniec czerwca wynosiła 3,3%.

Do stawu w parku Róż wróciła woda. Ruszyło odmulanie stawu [zdjęcia]

9 lipca 2021, 10:08
Rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż to jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w ostatnim czasie w Gorzowie. Jak się okazało, wykonawca zajął się się w końcu odmulaniem stawu, który zaczął już zarastać. Chociaż wodę ze stawu spuszczono w marcu, to teraz został ponownie wypełniony częściowo wodą – jest jej mniej, niż wcześniej. A wszystko po to, aby specjalna pływająca maszyna mogła odmulać dno.

Alert RCB. Mieszkańcy dostają wiadomości z ostrzeżeniami

8 lipca 2021, 17:37
W czwartkowy wieczór oraz w nocy przez Gorzów i całe województwo lubuskie ma przejść burza z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty. Każdy, kto znajduje się na obszarze potencjalnego zagrożenia, powinien otrzymać wiadomość tekstową.


Fotoreportaże