Wiadomości › Miejskie

Deszcz nie odstrasza mieszkańców. Chętne osoby szczepią się w parku Górczyńskim

2 maja 2021, 13:57
Trwa akcja „Zaszczep się w majówkę” w ramach której w 16 miastach wojewódzkich zostały ustawione mobilne punkty szczepień. W drugi dzień szczepień, czyli niedzielę 2 maja pomimo padającego deszczu do punktu szczepień już od samego rana przychodzili mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości, aby móc się zaszczepić. Przez 2,5 godziny udało się zaszczepić prawie 300 osób.

Czytelnik: Pasażerowie autobusu MZK ściśnięci jak sardynki

1 maja 2021, 14:45
Pomimo luzowania obostrzeń, w komunikacji miejskiej wciąż obowiązują limity pasażerów. Jednak limity to tylko teoria, bo w rzeczywistości przepełnione są zwłaszcza autobusy. Tak też było w sobotni poranek 1 maja, kiedy mieszkańcy Gorzowa wracali z nocnej zmiany z fabryk w strefie ekonomicznej. Autobus linii 104 był wypełniony po brzegi, tak że niektóre osoby ledwo mieściły się w pojeździe.

Ogromna kolejka do mobilnego punktu szczepień w parku Górczyńskim [film i zdjęcia]

1 maja 2021, 11:01
W sobotni poranek 1 maja rozpoczął funkcjonowanie mobilny punkt szczepień w parku Górczyńskim. Zanim punkt został otwarty i ruszyły pierwsze szczepienia, przed namiotami utworzyła się długa na kilkaset osób kolejka. Pierwsza osoba stojąca w kolejce czekała ponad 4,5 godziny. Szczepienia preparatem Johnson&Johnson potrwają do poniedziałku 3 maja.

Festiwal smaków wraca do Gorzowa. Food trucki zaparkują na placu Grunwaldzkim

30 kwietnia 2021, 16:00
Weekend 22-23 maja w Gorzowie zapowiada się wyjątkowo smakowicie. Wszystko dzięki Festiwalowi Smaków Food Trucków, który odbędzie się już tradycyjnie na placu Grunwaldzkim. Portal gorzowianin.com jest partnerem medialnym wydarzenia.

Po majówce ruszają matury. Odbędą się w reżimie sanitarnym

30 kwietnia 2021, 10:58
Drugi rok z rzędu egzamin dojrzałości odbędzie się w ścisłym reżimie sanitarnym z powodu pandemii koronawirusa. W Gorzowie do matury przystąpią 1 364 osoby. Maturzyści zostaną podzieleni na grupy i będą wchodzić do placówek wyznaczonymi wejściami. Aby wesprzeć swoich uczniów, dyrekcja wraz z nauczycielami z II Liceum Ogólnokształcącego przygotowała dla nich niespodziankę.

Sklepy Biedronki dłużej otwarte przed majówką. Zakupy zrobimy w nocy

28 kwietnia 2021, 12:51
Sieć sklepów Biedronka poinformowała, że tuż przed weekendem majowym wydłuży godziny funkcjonowania sklepów. Ponad 2 200 placówek sieci Biedronka będzie czynnych z czwartku na piątek do godz. 2:00 w nocy, a ponad 100 przyjmie klientów całodobowo. Sprawdziliśmy w jakich godzinach będą funkcjonować sklepy w Gorzowie, a także w Kłodawie, Janczewie, Deszcznie i Jeninie.

Dlaczego z placów zabaw na os. Staszica znikają huśtawki?

27 kwietnia 2021, 13:07
Mieszkańcy os. Staszica są zaniepokojeni faktem, że w ostatnich dniach z placów zabaw na osiedlu znikały huśtawki. Jak się okazało, urządzenia zostały zdemontowane, ponieważ Spółdzielnia Mieszkaniowa „Staszica” postanowiła wymienić te najbardziej wysłużone i zniszczone urządzenia.

Uważajcie przy podpisywaniu umów na dostawę prądu. Można stracić pieniądze

27 kwietnia 2021, 09:16
Miejski rzecznik konsumentów w Gorzowie powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Urząd Regulacji Energetyki o nowej ofercie firmy Enea. Przy podpisywaniu umowy można zaoszczędzić 75 zł, a równocześnie stracić ponad tysiąc złotych.

Gorzowianie zrobili wiosenne porządki nad Wartą. Zebrali blisko 5 ton śmieci

24 kwietnia 2021, 20:35
Ponad 120 mieszkańców Gorzowa zaangażowało się w sobotnią akcję sprzątania brzegów rzeki Warty. Frekwencja pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Niestety ilość śmieci nad rzeką zatrważała. Gorzowianom udało się zapełnić ponad dwa duże kontenery na odpady.

Mały kotek uratowany na wysypisku śmieci

23 kwietnia 2021, 10:55
Do nietypowego zdarzenia doszło na składowisku odpadów w Chróściku. Podczas procesu technologicznego jeden z pracowników wypatrzył wśród śmieci małego kotka. Gdyby nie to, 3-tygodniowy kociak mógłby zginąć. Kotek został zbadany przez weterynarza i trafił do domu tymczasowego, a kiedy podrośnie jego nowym domem będzie Pole Golfowe Zawarcie.


Fotoreportaże


x