Miejskie

Mikołaje przypłyną do Gorzowa kajakami [film]

30 listopada 2021, 14:00
Jeżeli szukacie pomysłu na spędzenie czasu z dziećmi w weekend, to można wybrać się w sobotę 4 grudnia nad rzekę Kłodawkę w Gorzowie. Jak się okazało, św. Mikołaj postanowił również w tym roku przypłynąć do Gorzowa kajakiem. Nie będzie to jeden Mikołaj, ale cały orszak. Z pewnością nie zabraknie słodyczy dla najmłodszych, będzie też okazja do zrobienia zdjęcia.

Gorzów Blisko Świąt 2021 - Kalendarz świątecznych wydarzeń dla gorzowian

30 listopada 2021, 11:05
Gorzów Wielkopolski rozpoczyna świętowanie już 5 grudnia, a zakończy 26. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie zimowe szaleństwo na lodowisku, wspólne gotowanie na Starym Rynku, czy też Rejs Kuną po Warcie. Nowością ma być wenecka karuzela, która pojawi się na Jarmarku Bożonarodzeniowym

Na Starym Rynku pojawiła się choinka [zdjęcia]

29 listopada 2021, 12:27
W poniedziałkowe przedpołudnie 29 listopada na Stary Rynek została przywieziona a choinka. To żywy świerk o wysokości kilku metrów, który został ustawiony na placu przy pomocy dźwigu. Następnie choinka zostanie ozdobiona sznurami led.

Fuszerka na Słonecznej. Firma poniesie konsekwencje za zalanie studzienek kanalizacyjnych asfaltem [film]

29 listopada 2021, 10:21
W ubiegłym tygodniu Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie zajmowało się czyszczeniem studzienek kanalizacyjnych, które zostały zasypane gruzem i zalane asfaltem na remontowanej ul. Słonecznej. To sprawiło, że kanalizacja wybiła w piwnicach mieszkańców pobliskich bloków. Zgodnie z zapowiedzią, PWiK obciąży kosztami akcję firmę, która zajmuje się remontem ul. Słonecznej. Trwa liczenie kosztów, jednak PWiK wstępnie szacuje, że może to być kwota w granicach 5-10 tys. zł.

Ten stadion to będzie perełka. Gorzów zorganizuje lekkoatletyczne mistrzostwa Polski [zdjęcia]

26 listopada 2021, 11:39
Stadion lekkoatletyczny, który powstaje przy ul. Krasińskiego w Gorzowie będzie najnowocześniejszym tego typu obiektem w całym regionie. Stadion powinien być gotowy wiosną 2022 roku. Jak się okazało, Gorzów już teraz może pochwalić się tym, że w 2023 roku zostanie gospodarzem 99. edycji mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. To efekt rozmów gorzowskich środowisk sportowych, działaczy klubów lekkoatletycznych i władz miasta z zarządem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Będzie fotel św. Mikołaja, anioły i żywa choinka. Gorzów jednak będzie błyszczał na święta!

26 listopada 2021, 10:50
Trwa montaż świątecznych iluminacji w Gorzowie. Chociaż władze Gorzowa zapowiadały, że świąteczne oświetlenie będzie dużo skromniejsze, niż w latach ubiegłych, to miasto i tak będzie błyszczało na święta. Na Starym Rynku pojawi się żywa choinka, bombka 3D czy figury aniołów grających na trąbkach. Natomiast na Kwadracie zostanie ustawiony m.in. fotel św. Mikołaja.

Trwa montaż świątecznych iluminacji w centrum Gorzowa [zdjęcia]

25 listopada 2021, 14:47
Pierwsze świąteczne ozdoby pojawiły się już w centrum Gorzowa. Na początek ozdobione zostały uliczne latarnie. Świąteczne iluminacje zostaną włączone w niedzielę 6 grudnia.

Cmentarz na Żwirowej będzie jeszcze większy. Miasto bierze się za jego rozbudowę

25 listopada 2021, 12:16
To będzie jedna z największych inwestycji w ostatnich latach na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej. Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na rozbudowę nekropolii. Jak się okazuje, cmentarz ma zostać rozbudowany o kolejne 2 hektary. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 10 grudnia.

Zostań św. Mikołajem psiaków ze schroniska

25 listopada 2021, 10:08
Po raz piąty gorzowskie schronisko „Azorki” organizuje akcję „Świąteczna paczka dla schroniaczka” w ramach której każda chętna osoba może wcielić się w św. Mikołaja i obdarować prezentem jednego z podopiecznych schroniska. Każdego dnia „Azorki” udostępniają list napisany w imieniu swoich psiaków, w którym opisują czego potrzeba aktualnie danemu czworonogowi. Zbiórka jest prowadzona do 17 grudnia.

Radni podwyższyli sobie diety o 90%. Nie wszyscy popierali ten pomysł

25 listopada 2021, 08:52
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni przegłosowali podwyżkę pensji prezydenta Jacka Wójcickiego. Jednak to nie jedyna podwyżka, którą zajęli się radni. Jak się okazało, głosowali również nad podniesieniem swoich diet aż o 90%. Przeciwni podwyżce byli radni Koalicji Obywatelskiej, którzy przekonywali, że to nie czas na zwiększanie sobie pensji. Jednak zostali przegłosowani przez pozostałych radnych.


Fotoreportaże