Wiadomości

Awaria w Gorzowie. Część mieszkańców nie ma prądu i wody

28 czerwca 2026, 11:45, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
W niedzielne przedpołudnie mieszkańcy osiedla Dolinki w Gorzowie zostali nagle odcięci od prądu i bieżącej wody. Rozległa awaria sieci energetycznej Enea Operator, do której doszło po godzinie 11, spowodowała zakłócenia w pracy stacji pomp PWiK.

W niedzielne przedpołudnie czytelnicy portalu gorzowianin.com informowali o awarii prądu na os. Dolinki. - W mieście nie ma prądu od 25 minut. Przynajmniej na Widoku i w okolicach - napisał czytelnik Piotr. - Czy wiadomo Wam coś o awarii sieci elektrycznej i wodociągowej przy ulicy Piłsudskiego w rejonie skrzyżowania z Walczaka? - pyta się czytelnik Paweł.

Faktycznie w niedzielę 28 czerwca po godz. 11 doszło do awarii prądu na os. Dolinki. Mieszkańcy kilku ulic byli bez prądu oraz bez wody. Według informacji od Enea Operator, awaria ma zostać usunięta najpóźniej do godz. 14.

Dalsza część artykułu pod reklamą
REKLAMA

Jak informuje Enea Operator prądu nie mają mieszkańcy - ul. Chmielna 1, 11, 2, 3, 4, 5, 7, ul. Franciszka Walczaka 11, 13, 13A, 13B, 15A, 15B, 15C, 15D, 15E, 15F, ul. Góra Powstańców 11, 13, 15, 9, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 1A, 1B, 2, 4, ul. Nowa 1, 10, 11, 12, 14, 16, 18, 1A, 1A-C, 1B, 1C, 2, 20, 22, 24, 26, 28, 4, 5, 6, 6A, 6B, 6C, 7, 8, 8A, 8B, 8C, 9, 9A, ul. Skromna 1, 10, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, ul. Widok 1, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 186, 19, 1A, 2, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 3, 35, 4, 5, 6, 6-10, 7, 8, 9, G-25, G-53, G-64, G:115/949, GARAŻ, ul. Władysława Jagiełły 13A, 13B, ul. Wojciecha Głowackiego 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 9.

Zakłócenie w pracy stacji pomp. Brak wody w kranach

Brak prądu oznacza również brak wody. - W związku z brakiem zasilania, nastąpiło zakłócenie w pracy naszej stacji pomp - podkreśla Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie. W związku z tym mogą wystąpić chwilowe zakłócenia w dostawie wody w rejonie os. Dolinki i Górczyn w Gorzowie oraz w Różankach, Wawrowie, Janczewie, Wojcieszyc i Gralewa.

- W tej chwili trwa napełnianie rurociągu - podkreśla PWiK.

Widzisz coś nietypowego lub masz sprawę z Gorzowa?

Napisz do nas przez Messengera, WhatsAppa lub wyślij zgłoszenie. Możesz zostać anonimowy.

Anna Kluwak

Anna Kluwak

anna.kluwak@gorzowianin.com

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości