Wiadomości

9 tysięcy mandatów. Kamery na S3 bezlitosne dla kierowców

26 czerwca 2026, 16:14, Anna Kluwak
kamery odcinkowego pomiaru prędkości na drodze ekspresowej S3 w Gorzowie
fot. Anna Kluwak
Odcinkowy pomiar prędkości na drodze ekspresowej S3 w Gorzowie bezlitośnie weryfikuje zapędy kierowców. Przez pierwsze półtora miesiąca działania systemu, kamery zarejestrowały aż 9 tysięcy naruszeń. To blisko 200 przekroczeń dziennie. Nowy rekordzista pędził trasą S3 z prędkością 190 km/h.

Odcinkowy pomiar prędkości na drodze ekspresowej S3 między węzłem Gorzów Zachód a węzłem Gorzów Południe działa od środy 15 kwietnia. Na tym odcinku o długości 4,2 km kierowcy aut osobowych mogą jechać maksymalnie 120 km/h, a ciężarówek 80 km/h.

Początki działania systemu były bezlitosne dla portfeli kierowców. W pierwszych dwóch tygodniach, od 15 do 30 kwietnia, kamery zarejestrowały 4 587 wykroczeń. Dawało to wtedy średnio aż 295 przekroczeń prędkości na dobę.

Dalsza część artykułu pod reklamą
REKLAMA

Redakcja portalu gorzowianin.com postanowiła sprawdzić, jak wyglądają pełne statystyki od początku uruchomienia pomiaru do końca maja.

9 tysięcy kierowców złapały kamery odcinkowego pomiaru prędkości na S3 w Gorzowie

Z najnowszych danych, które redakcja portalu gorzowianin.com pozyskała od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wynika, że przez 1,5 miesiąca działania systemu, kamery zarejestrowały aż 9 tys. przekroczeń prędkości. 

- System odcinkowego pomiaru prędkości na S3 pomiędzy węzłem Gorzów Południe i węzłem Gorzów Zachód od 15 kwietnia, czyli momentu uruchomienia do 31 maja zarejestrował 9 tys. naruszeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Natomiast w samym maju odnotowano ponad 4,4 tysiąca mandatów - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Wojciech Król, rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

9 tysięcy naruszeń przez 47 dni pracy kamer daje średnią dobową 194 ukaranych kierowców. To znacznie mniej niż przez pierwsze dwa tygodnie działania systemu.

Pędził 190 km/h obwodnicą Gorzowa 

Większość ukaranych to osoby, które przekroczyły dozwoloną prędkość przedziale o 11-20 km/h. Takich kierowców było 5,6 tys. System wyłapał jednak również nowego rekordzistę. Największym zarejestrowanym do tej pory wykroczeniem było złamanie limitu o 70 km/h. Kierowca samochodu osobowego pędził trasą S3 z prędkością aż 190 km/h.

Anna Kluwak

Anna Kluwak

anna.kluwak@gorzowianin.com

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości