Odcinkowy pomiar prędkości na drodze ekspresowej S3 między węzłem Gorzów Zachód a węzłem Gorzów Południe działa od środy 15 kwietnia. Na tym odcinku o długości 4,2 km kierowcy aut osobowych mogą jechać maksymalnie 120 km/h, a ciężarówek 80 km/h.
Początki działania systemu były bezlitosne dla portfeli kierowców. W pierwszych dwóch tygodniach, od 15 do 30 kwietnia, kamery zarejestrowały 4 587 wykroczeń. Dawało to wtedy średnio aż 295 przekroczeń prędkości na dobę.
Redakcja portalu gorzowianin.com postanowiła sprawdzić, jak wyglądają pełne statystyki od początku uruchomienia pomiaru do końca maja.
Z najnowszych danych, które redakcja portalu gorzowianin.com pozyskała od Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wynika, że przez 1,5 miesiąca działania systemu, kamery zarejestrowały aż 9 tys. przekroczeń prędkości.
- System odcinkowego pomiaru prędkości na S3 pomiędzy węzłem Gorzów Południe i węzłem Gorzów Zachód od 15 kwietnia, czyli momentu uruchomienia do 31 maja zarejestrował 9 tys. naruszeń przekroczenia dozwolonej prędkości. Natomiast w samym maju odnotowano ponad 4,4 tysiąca mandatów - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Wojciech Król, rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.
9 tysięcy naruszeń przez 47 dni pracy kamer daje średnią dobową 194 ukaranych kierowców. To znacznie mniej niż przez pierwsze dwa tygodnie działania systemu.
Większość ukaranych to osoby, które przekroczyły dozwoloną prędkość przedziale o 11-20 km/h. Takich kierowców było 5,6 tys. System wyłapał jednak również nowego rekordzistę. Największym zarejestrowanym do tej pory wykroczeniem było złamanie limitu o 70 km/h. Kierowca samochodu osobowego pędził trasą S3 z prędkością aż 190 km/h.
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |
|
Piotr Rubik - "Psałterz wrześniowy" Koncert jubileuszowy - 20-lecie
11 kwietnia 2027
kup bilet |
|
Kabaretowa Biesiada Śląska
22 listopada 2026
kup bilet |