Wiadomości › Interwencje

Działkowcy z ROD „Magnolia” stracą swoje działki?

25 lipca 2021, 18:42
Mieszkańcy Gorzowa mający swoje ogródki działkowe na ROD „Magnolia” przy ul. Walczaka mają nie lada problem. Z jednej strony, część działek została źle wytyczona i wchodzi na teren dewelopera. Natomiast z drugiej, przez teren ogródków ma w przyszłości przebiegać droga, która będzie łączyć ul. Walczaka z ul. Niepodległości.

Zamiast boiska, parking dla samochodów? Mieszkańcy są podzieleni [zdjęcia]

22 lipca 2021, 19:00
Część mieszkańców bloków przy ul. Matejki 62-63 w Gorzowie chce, aby w miejscu boiska pomiędzy blokami powstał parking dla samochodów. W tej sprawie właśnie są zbierane podpisy pod petycją. Jednak jak się okazuje, władze Spółdzielni Mieszkaniowej Staszica nie podchodzą tak entuzjastycznie do tego pomysłu i tłumaczą, że miejsce z zielenią powinno zostać.

Spółdzielnia posadziła drzewka. Teraz ktoś je zniszczył

21 lipca 2021, 15:23
Jeden z czytelników portalu gorzowianin.com zwrócił uwagę na zniszczone drzewka, które zostały posadzone przez Spółdzielnię Mieszkaniową Górczyn przy ul. Hallera w Gorzowie. Drzewka rosły zaledwie dwa tygodnie, ponieważ w miniony weekend zostały podlane lub spryskane silną chemią i usychają.

Trwa czyszczenie przystanków, które zniszczyli wandale [zdjęcia]

21 lipca 2021, 13:05
Żeby pobazgrać i zniszczyć przystanek komunikacji miejskiej wystarczy chwila, ale żeby doprowadzić go do stanu poprzedniego, potrzeba już kilkudziesięciu minut. W środę rozpoczęło się czyszczenie przystanków w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa.

Wandale niszczą elewację kamienicy [film]

17 lipca 2021, 14:33
Nasz czytelnik Marek był świadkiem, jak dwóch młodych mężczyzn niszczyło elewację kamienicy przy ul. Krzywoustego, bazgrząc po niej sprayem. Po reakcji pana Marka i jego sąsiadów wandale uciekli, ale wrócili na miejsce, aby dokończyć swoje „dzieło”. Mieszkaniec zadzwonił na policję, ale mężczyzn nie udało się zatrzymać.

Miejskie ławki jak noclegownie i brak interwencji? Straż miejska odpowiada

16 lipca 2021, 17:32
Mieszkańcy Gorzowa podkreślają, że jest problem z osobami bezdomnymi i „menelami” śpiącymi na ławkach i spożywającymi alkohol w przestrzeni publicznej. Jeden z naszych czytelników skarżył się, że nie mógł dodzwonić się do straży miejskiej w sprawie interwencji na przystanku autobusowym. Natomiast straż miejska tłumaczy, że robi co może, ponieważ na dwie zmiany pracują łącznie 3-4 patrole.

Aleja „meneli” i miejskie przystanki jak noclegownie [zdjęcia]

15 lipca 2021, 13:36
Mieszkańcy Gorzowa zwrócili się do portalu gorzowianin.com z prośbą interwencję w sprawie osób bezdomnych śpiących na ławkach na przystankach autobusowych i braku interwencji ze strony straży miejskiej. Kolejnym problemem jest zaśmiecanie miasta i śmieci wysypujące się z koszy w parku Górczyńskim.

Budowa torowiska tramwajowego i prace archeologiczne. Tak wygląda inwestycja przy Chrobrego i Mieszka I [zdjęcia]

12 lipca 2021, 15:52
Trwa przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I. Wykonawca zajmuje się obecnie układaniem torowiska tramwajowego, które jest już niemal kompletne. Jedynie przy ul. Chrobrego na wysokości Arsenału cały czas trwają prace archeologiczne.

Czytelnicy skarżą się na zarastające place zabaw w mieście [zdjęcia]

7 lipca 2021, 16:01
Miasto wprowadziło ograniczenia koszenia traw w Gorzowie. To oznacza sprawiło, że wiele miejsc zaczyna po prostu zarastać, na co zwracają uwagę sami gorzowianie. Tym razem mieszkańcy skarżą się na zarośnięte place zabaw dla dzieci.

Betonowe donice z zielenią ograniczają widoczność. Miasto zajmie się problemem [zdjęcia]

2 lipca 2021, 10:45
Wzdłuż ul. Sikorskiego są ustawione betonowe donice z drzewkami, ozdobnymi trawami i kwiatami. Zdaniem czytelniczki Katarzyny, niektóre donice ograniczają widoczność – zwłaszcza na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Pocztowej. Miasto zapewnia, że zajmie się problemem i zmieni roślinność w donicach, tak aby nie ograniczała widoczności oraz jeżeli będzie to możliwe, to przestawi donice.


Fotoreportaże