Wiadomości › Miejskie

Dzieci czekają na rozbudowę szkoły

4 lipca 2019, 10:35
Do pięciu razy sztuka? Władze Gorzowa ogłosiły właśnie kolejny przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul. Szarych Szeregów. Rodzice oraz władze placówki liczą, że w końcu uda się rozbudować przepełnioną szkołę. W nowym skrzydle ma być miejsce dla 300 dzieci.

Poszerzona krajówka z Gorzowa do Strzelec

3 lipca 2019, 10:12
Najpierw dokumentacja techniczna, a za kilka lat prace - GDDKiA szykuje się do przebudowy drogi krajowej nr 22 z Gorzowa do Strzelec Krajeńskich. Ogłoszony został właśnie przetarg na wybór firmy, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji. Droga na odcinku blisko 19 kilometrów zostanie poszerzona, do tego zostaną wybudowane chodniki oraz droga pieszo-rowerowa. Same prace zostaną podzielone na trzy etapy.

Co ze stacją paliw na os. Staszica?

2 lipca 2019, 19:50
Żadna inwestycja w ostatnim czasie w Gorzowie nie wzbudziła tyle emocji, co budowa stacji paliw przy ul. Fredry na os. Staszica. Pomimo protestów grupy mieszkańców, budowa nie została przerwana. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia stacji paliw?

Warsztaty z pierwszej pomocy małym dzieciom

2 lipca 2019, 18:43
W piątek 12 lipca w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbędą się specjalne warsztaty dla kobiet w ciąży oraz rodziców małych dzieci. Warsztaty będą dotyczyły udzielania pierwszej pomocy małym dzieciom oraz kobietom w ciąży. Wstęp wolny, ale trzeba się wcześniej zarejestrować.

Pol’and’Rock imprezą podwyższonego ryzyka?

1 lipca 2019, 18:37
Komendant policji z Gorzowa jest w trakcie przygotowania opinii w sprawie Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Czy impreza będzie miała czwarty rok z rzędu status podwyższonego ryzyka? O tym przekonamy się jeszcze w tym tygodniu.

Plaża w Karninie oficjalnie otwarta

1 lipca 2019, 17:18
Przez ostatnie tygodnie plaża nad jeziorem w Karninie była oblegana zarówno przez mieszkańców gminy Deszczno, jak i mieszkańców Gorzowa, pomimo tego że była wciąż placem budowy i był na nią zakaz wstępu. W końcu, w poniedziałek 1 lipca kąpielisko zostało oficjalne otwarte, a płot który został sforsowany przez plażowiczów został ściągnięty. Co istotne, kąpielisko jest strzeżone przez ratowników.

Prokuratura wyjaśni tragedię nad jeziorem

1 lipca 2019, 11:07
W sobotę nad jeziorem w Nierzymiu utonął 23-letni mieszkaniec Gorzowa. Mężczyzna zniknął pod wodą i przez ponad 2,5 godziny trwały jego poszukiwania. Ciało mężczyzny odnaleźli dopiero płetwonurkowie na dnie jeziora. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, a sprawa prowadzona jest pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

Będą zmiany na gorzowskim SORze

1 lipca 2019, 09:29
W październiku 2019 roku w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala w Gorzowie zostanie wprowadzony nowy system kwalifikacji pacjentów TOPSOR, czyli system elektroniczny, który pomoże w rejestracji pacjenta. W ramach projektu w szpitalu pojawi się biletomat, który pokaże pacjentowi ile będzie musiał czekać w kolejce, zanim zostanie przyjęty do lekarza.

Gorzowianie nie są tolerancyjni

30 czerwca 2019, 20:30
Ponad 60% czytelników uważa, że mieszkańcy Gorzowa nie są tolerancyjni. To wyniki ankiety, którą przeprowadził portal gorzowianin.com, a w której wzięło udział ponad 1,4 tys. osób.

Będzie nowy przetarg na rozbudowę szkoły na Górczynie

29 czerwca 2019, 10:33
Urzędnicy unieważnili przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 20, chociaż udało się znaleźć brakujące 3,2 mln zł. Powodem unieważnienia postępowania były błędy w wycenach. Teraz władze Gorzowa planują ogłosić nowy przetarg już po weekendzie. Chcą jeszcze w lipcu wybrać wykonawcę robót.


Fotoreportaże


x