Wiadomości › Miejskie

Gorzów: Boom na ogródki gastronomiczne w mieście [zdjęcia]

29 maja 2021, 17:00
Miasto przyznaje wprost, że takiego zainteresowania tworzeniem ogródków gastronomicznych wśród przedsiębiorców jeszcze nie było. Tylko w tym roku urzędnicy wydali aż 22 pozwolenia na zajęcie pasa drogowego i utworzenie ogródka, z czego aż 14 to zupełnie nowe miejsca, których wcześniej nie było. Wszystko za sprawą symbolicznej opłaty za zajęcie pasa drogowego.

Rusza budowa Wartowni nad Wartą [zdjęcia]

28 maja 2021, 18:17
Nad brzegiem rzeki Warty przy ul. Wał Okrężny pojawiły się kontenery morskie. Natomiast na początku czerwca rozpocznie się budowa sceny. A to wszystko w ramach Wartowni, czyli nowego miejsca na mapie Gorzowa, gdzie młodzi ludzie będą mogli spotkać się i pobawić przy muzyce elektronicznej, alternatywnej i hip-hopowej. Pierwsze wydarzenia zaplanowano na piątek 25 czerwca. Wstęp na wszystkie imprezy będzie całkowicie bezpłatny.

Spacery po mieście i turystyka ekstremalna

28 maja 2021, 13:00
Zbigniew Rudziński, doświadczony turysta, krajoznawca i podróżnik będzie przewodnikiem po spacerach po Gorzowie organizowanych wspólnie z miastem. Na spacery zapraszamy od czerwca do października – dwa razy w miesiącu. Każdy będzie wiódł innymi drogami i będzie prezentował Gorzów z fragmentami jego historii, ciekawostek przyrodniczych i innych ciekawych informacji o naszym mieście.

Auta blokowały sprzątanie miejsc parkingowych. Zostały odholowane [zdjęcia]

28 maja 2021, 12:46
Kolejny dzień trwa akcja sprzątania ulic w Gorzowie. Tym razem firma Inneko RCS zajęła się czyszczeniem miejsc parkingowych przy ul. 30 Stycznia. Auta, których nie zabrali kierowcy i stały na zakazie, zostały odholowane. Na miejscu jest straż miejska oraz pracują lawety dwóch pomocy drogowych.

Kontrowersje w sprawie zakończenia roku w gorzowskim liceum. "Jesteśmy dzieleni na lepszych i gorszych"

27 maja 2021, 13:30
Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie planuje organizację uroczystości pożegnania tegorocznych absolwentów. Jednak pomysł dyrekcji, aby na imprezę zaprosić tylko rodziców uczniów wyróżnionych, wzbudziło wiele kontrowersji i negatywnych komentarzy. Krytycznie ten pomysł oceniają nie tylko sami uczniowie czy rodzice, ale również byli absolwenci. Natomiast władze placówki podkreślają, że póki co, to jest tylko pomysł i ostateczna decyzja w tej sprawie nie zapadła.

Wielka akcja odholowywania aut na Kwadracie [zdjęcia]

27 maja 2021, 12:00
W czwartkowy poranek firma Inneko RCS miała zająć się sprzątaniem po zimie miejsc parkingowych przy ul. Krzywoustego. Dlatego też, dzień wcześniej kierowcy zostali poinformowali o tym, aby nie parkować aut w tym miejscu, ponieważ zostaną odholowane. Niestety wiele osób zignorowało znaki i zaparkowało swoje samochodu na zakazie. Efekt? Na miejscu pojawiła się straż miejska wraz z pomocą drogową, która zajęła się odholowaniem pojazdów.

Radni podjęli stanowisko w sprawie zakazu eksponowania drastycznych treści

26 maja 2021, 18:07
Podczas środowej Sesji Rady Miasta, gorzowscy radni podjęli stanowisko w sprawie zakazu eksponowania drastycznych treści. Tym samym, radni zwracają się do lubuskich parlamentarzystów o podjęcie prac legislacyjnych mających na celu wprowadzenie zakazu eksponowania drastycznych treści antyaborcyjnych.

Śmieciowy bałagan w centrum Gorzowa [zdjęcia]

26 maja 2021, 17:00
Mieszkaniec centrum Gorzowa zwraca uwagę na śmieciowy problem na swoim podwórku. Śmieci, w postaci kartonów leżą wszędzie. Problem jest również z gabarytami. Związek Celowy Gmin MG6 zajmie się sprawą i porozmawia z firmą zajmującą się odbiorem odpadów oraz lokalami znajdującymi się przy ul. Sikorskiego i Pocztowej.

Prezydent Wójcicki z absolutorium i wotum zaufania

26 maja 2021, 16:07
Podczas majowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, prezydent Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2020 rok oraz otrzymał wotum zaufania od gorzowskich radnych.

Dobry Wieczór Gorzów! Sprawdź, co będzie się działo w czerwcu w mieście

26 maja 2021, 13:35
W sobotę 5 czerwca rusza cykl wydarzeń muzyczno-kulturalnych w ramach projektu „Dobry Wieczór Gorzów”. Przez cztery miesiące zobaczymy w Gorzowie 800 artystów podczas 160 różnych wydarzeń kulturalnych. Przygotowaliśmy rozpiskę wydarzeń, które zaplanowano na czerwiec.


Fotoreportaże


x