Wiadomości › Miejskie

Mieszkańcy walczą o budowę boiska na osiedlu. Do prezydenta trafiła petycja

27 sierpnia 2021, 13:28
Na osiedlu Europejskim nie ma boiska dla dzieci i młodzieży, dlatego też mieszkańcy postanowili walczyć o jego budowę. Chcą, aby boisko powstało na miejskiej działce, tam gdzie władze Gorzowa zamierzają w przyszłości wybudować przedszkole ze żłobkiem. Właśnie w tej sprawie do prezydenta Jacka Wójcickiego trafiła petycja pod którą podpisało się około 1200 osób.

Tak Gorzów pożegna wakacje [program]

27 sierpnia 2021, 11:40
Przed nami ostatni weekend wakacji podczas którego z całą pewnością nie zabraknie dobrej zabawy. Na mieszkańców Gorzowa będą czekać przede wszystkim wydarzenia na Starym Rynku i Wartowni. Wszystko w ramach cyklu „Dobry Wieczór Gorzów”.

Wandalizm na bulwarze. Ktoś wrzucił betonowy kosz do Warty

26 sierpnia 2021, 10:00
Pracownicy Gorzowskiego Rynku Hurtowego, którzy sprzątali nadwarciańskie bulwary, zauważyli w rzece betonowy śmietnik. Akcja wyciągania prawie 100-kilogramowego pojemnika nie była taka łatwa. Dlatego GRH też apeluje, aby szanować wspólne mienie, a to co się stało, to bezsensowny akt wandalizmu.

Gorzów: Sprawa podwyżki opłat za parkowanie trafi do sądu

26 sierpnia 2021, 08:30
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni podjęli uchwałę w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody lubuskiego, które zablokowało podwyżki opłat za parkowanie. Wyższe ceny na terenie płatnej strefy parkowanie miały obowiązywać od 2 sierpnia, ale wojewoda unieważnił uchwałę radnych. Teraz prezydent Jacek Wójcicki, dzięki poparciu radnych skieruje sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który rozstrzygnie czy wojewoda miał rację unieważniając uchwałę.

Radni przyjęli strategię rozwoju Gorzowa. Sprawdź, jaka jest wizja miasta

25 sierpnia 2021, 17:38
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa radni głosowali nad uchwałą w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030. Ostatecznie, po długiej dyskusji, strategia została przyjęta, a za jej przyjęciem głosowali wszyscy radni obecni na sesji.

Gorzów: Tu warto mieszkać, bo bezrobocie jest bardzo niskie

25 sierpnia 2021, 07:27
W wielu rankingach Gorzów wypada dość blado. Są takie, w których „okupujemy” ostatnie miejsca, ale na szczęście są też i takie, w których znajdujemy się w czołówce. Tak jest dla przykładu w rankingu „Gdzie w Polsce jest najniższe bezrobocie”, który został stworzony przez portal Tu warto Mieszkać.

Kto i za ile będzie wywoził nasze śmieci?

23 sierpnia 2021, 18:56
Do przetargu na wywóz śmieci na terenie Gorzowa i podgorzowskich gmin wpłynęły po trzy oferty. W przypadku wywozu śmieci z podgorzowskich gmin, najtańsza oferta jest wyższa o 3,1 mln zł. Oferta dotycząca wywozu śmieci z północnej części Gorzowa o ponad 500 tys. zł wyższa, a z południowej części Gorzowa jest poniżej budżetu.

Gorzów będzie miastem dla pokoleń?

23 sierpnia 2021, 10:18
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni będą głosować nad uchwałą w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Miasta Gorzowa Wielkopolskiego 2030”. Jest to dokumentu pod nazwą „Miasto dla pokoleń”, który określa wizję rozwoju Gorzowa na najbliższe lata, wytycza cele do realizacji i kierunki działań. Jak podkreśla prezydent Jacek Wójcicki, celem przyjęcia strategii jest poprawa jakości życia mieszkańców Gorzowa, zarówno młodych, jak i seniorów.

Gorzów: Smocze łodzie opanowały Wartę [film i zdjęcia]

22 sierpnia 2021, 12:35
W niedzielę na rzece Warcie w Gorzowie odbywają się wyścigi smoczych łodzi. W imprezie bierze udział 15 załóg - zarówno dorosłych, jak i dzieci. Oprócz sportowej rywalizacji, jest to przede wszystkim dobra zabawa.

Sprawdź, co będzie się działo w weekend w Gorzowie

20 sierpnia 2021, 08:46
Przed nami kolejny weekend pełen muzyczno-rozrywkowych propozycji - zarówno na Starym Rynku, Wartowni czy w filharmonii. Nie zabraknie również warsztatów dla najmłodszych. Z kolei na rzece Warcie odbędą się wyścigi smoczych łodzi. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.


Fotoreportaże