Wiadomości › Miejskie

Świąteczny Gorzów będzie pełen atrakcji

23 listopada 2019, 12:38
Co roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia na mieszkańców Gorzowa czeka wiele wydarzeń o tematyce świątecznej. Również w tym roku nie zabraknie imprez w ramach akcji „Gorzów blisko świąt”.

Nowa kapsuła czasu trafi na wieżę katedry

22 listopada 2019, 17:30
Nowa kapsuła czasu trafi na wieżę gorzowskiej katedry. W kapsule zamknięty został m.in. list od prezydenta Wójcickiego, spis mieszkańców czy też monety. Poprzednia kapsuła czasu została ściągnięta ze spalonej wieży katedry w lipcu 2017 roku.

Mieszkania komunalne w zamian za remont

21 listopada 2019, 12:54
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o przeznaczeniu kolejnych 43 mieszkań komunalnych do remontu przez przyszłego najemcę we własnym zakresie. Ofert można składać do 29 listopada.

Sylwester bez fajerwerków podzielił mieszkańców [film]

16 listopada 2019, 15:42
Po raz pierwszy Sylwester w Gorzowie będzie bez miejskiego pokazu sztucznych ogni. Rezygnacja władz miasta z pokazu fajerwerków podzieliła gorzowian. Ponad połowie czytelników portalu gorzowianin.com nie podoba się decyzja prezydenta.

Jeszcze mniej miejsc do parkowania w centrum Gorzowa

15 listopada 2019, 16:17
Kierowcy, którzy będą chcieli zaparkować w rejonie ul. Wełniany Rynek i Hawelańskiej muszą uzbroić się w cierpliwość. Od piątku 15 listopada zostały zlikwidowane miejsca postojowe przy ul. Wełniany Rynek, wyznaczono jedynie miejsca dla dostaw. Wszystko w ramach testu projektu „Centrum Gorzowa od-nowa”.

Nowa jakość lokalnej telewizji

14 listopada 2019, 11:44
Od poniedziałku gorzowianie będą mogli oglądać zupełnie odmienioną telewizję lokalną. Teletop Gorzów, który niedawno obchodził 15 rocznicę istnienia, zmieni się nie do poznania. Jest nowe studio, nowi prowadzący i wyższa jakość nadawania.

Przez Gorzów przejdzie marsz Szlachetnej Paczki

13 listopada 2019, 20:12
Wolontariusze Szlachetnej Paczki przejdą w sobotę 16 listopada ulicami Gorzowa. Chcą w ten sposób pokazać, że akcja pomagania potrzebującym rodzinom ruszyła. Właśnie od soboty będzie można wybrać rodzinę z terenu Gorzowa lub całego województwa lubuskiego dla której przygotuje się świąteczną paczkę.

Mieszkańcom nie podobają się zmiany w centrum Gorzowa

13 listopada 2019, 18:43
Trzeci tydzień trwają testy przy ul. Wełniany Rynek i ul. Hawelańskiej w Gorzowie. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z nowych rozwiązań i likwidacji miejsc postojowych. Jak się okazuje, w planach nie ma stworzenia nowych miejsc postojowych i niewykluczone, że opłaty za parkowanie w centrum zostaną podwyższone.

Gorzów: Nie będzie pokazu fajerwerków na Sylwestra!

13 listopada 2019, 11:28
Władze Gorzowa zamierzają zrezygnować z miejskiego pokazu fajerwerków podczas Sylwestra 2019/2020. To byłaby pierwsza miejska impreza bez pokazu sztucznych ogni. O rezygnację z fajerwerków od lat walczyli obrońcy praw zwierząt.

82-letnia gorzowianka dzieli się jedzeniem z potrzebującymi [zdjęcia]

11 listopada 2019, 17:00
Na jednej z altanek śmietnikowych w podwórku przy ul. Sikorskiego została zawieszona niepozorna szafka z odzysku, a na niej napis "Szafka na żywność dla potrzebujących". Jak się okazało to pomysł pani Krystyny mieszkanki pobliskiego bloku, która chce w ten sposób dzielić się żywnością z potrzebującymi.


Fotoreportaże


x