Wiadomości › Miejskie

Rowery dostały drugie życie. Do kogo powinny trafić?

25 sierpnia 2020, 15:00
Mieszkańcy z inicjatywy społecznej „Gorzów to My” szukają osób potrzebujących do których mogłyby trafić kolejne rowery naprawione w akcji „Nakręcony Gorzów”. Tym razem do oddania jest pięć jednośladów.

Kilka tysięcy mieszkańców Gorzowa bez ciepłej wody

24 sierpnia 2020, 18:37
Przez cztery dni mieszkańcy os. Górczyn i Manhattan nie będą mieli ciepłej wody w kranach. Wszystko przez awarię i wystąpienie nieszczelności sieci cieplnej. Pracami naprawczymi zajmie się PGE.

Piękne gorzowianki wśród finalistek Miss Ziemi Lubuskiej [zdjęcia]

23 sierpnia 2020, 17:49
We wrześniu odbędzie się gala finałowa konkursu Miss Ziemi Lubuskiej oraz Miss Nastolatek Ziemi Lubuskiej 2020. Wśród 46 finalistek obu konkursów znalazło się aż siedem dziewczyn z Gorzowa oraz jedna z podgorzowskiego Brzozowca.

Ulewa w Gorzowie. Zalane są ulice w mieście [film i zdjęcia]

18 sierpnia 2020, 15:52
We wtorkowe popołudnie przez Gorzów przechodzi burza, której towarzyszą intensywne opady deszczu. Ulewny deszcz zalewa już niektóre ulice w mieście.

Chcesz mieszkanie komunalne? To je najpierw wyremontuj

18 sierpnia 2020, 13:43
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o przeznaczeniu kolejnych 28 mieszkań komunalnych do remontu przez przyszłego najemcę we własnym zakresie. Ofert można składać 31 sierpnia.

W Gorzowie powstaną kolejne parki handlowe? [zdjęcia]

17 sierpnia 2020, 16:37
Władze Gorzowa wystawiły na sprzedaż dwie działki przy ul. Walczaka i Jedwabniczej. Tereny są przeznaczone m.in. pod budowę obiektów handlu wielkopowierzchniowego. O działki dopytują się już firmy, które w tym miejscu chciałyby wybudować park handlowy.

Stacja paliw Neo zwija się z Walczaka

16 sierpnia 2020, 21:00
Przy ul. Walczaka w Gorzowie powstanie nowa stacja paliw, która zajmie miejsce dotychczasowej stacji Neo. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com obecny właściciel sprzedał stację międzynarodowej sieciówce. Tym samym do końca sierpnia zostanie otwarta nowa stacja paliw pod szyldem Avia.

ZGM tłumaczy drastyczne podwyżki czynszów

13 sierpnia 2020, 11:27
Mieszkańcy Gorzowa, którzy zajmują mieszkania komunalne nie zgadzają się na prawie dwukrotną podwyżkę czynszów i podkreślają, że będzie ona gwoździem do trumny dla seniorów. Głos w sprawie postanowił zabrać Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, który tłumaczy dlaczego wprowadzenie podwyżek było konieczne.

Będzie upalnie! Miasto uruchamia kurtyny wodne

6 sierpnia 2020, 14:01
W piątek 7 sierpnia w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa zostaną ustawione kurtyny wodne. Wszystko przez to, że IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami. Temperatura w cieniu może wynieść nawet 32-33 stopnie Celsjusza. Kurtyny wodne będą dawały ochłodę mieszkańcom co najmniej do wtorku 11 sierpnia.

Gorzów najbiedniejszym miastem wojewódzkim

2 sierpnia 2020, 10:43
Jakie są najbogatsze, a jakie najbiedniejsze miasta wojewódzkie? Pismo Wspólnota przygotowało po raz kolejny ranking „Bogactwo samorządów”, czyli zestawienie dochodów poszczególnych miast za 2019 rok. Gorzów niestety nie ma czym się pochwalić, ponieważ szósty rok z rzędu zajmuje ostatnie miejsce. Natomiast Zielona Góra awansowała w rankingu.


Fotoreportaże


x