Wiadomości › Miejskie

Plaga kradzieży kratek i włazów kanalizacji deszczowej

6 marca 2020, 08:22
W ostatnich tygodniach doszło do kradzieży 15 włazów zabezpieczających studnie oraz 8 krat zabezpieczających wpusty kanalizacji deszczowej. Dlatego też władze Gorzowa oraz straż miejska apeluje o zgłaszanie takich kradzieży, ponieważ brak kratki czy włazu to zagrożenie dla życia i zdrowia gorzowian.

Imprezy w całym województwie odwołane

4 marca 2020, 21:25
Przez najbliższe 14 dni nie odbędą się żadne imprezy masowe na terenie województwa lubuskiego. Natomiast mecze sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności. To wszystko, to pokłosie pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w naszym województwie.

Ostatnie dni Tesco na Słowiańskiej [zdjęcia]

3 marca 2020, 18:11
Wszystkie sklepy na pasażu handlowym w Tesco przy ul. Słowiańskiej zostały zlikwidowane. Pozostały jedynie dwa czynne stoiska. Z kolei samo Tesco będzie funkcjonowało do 21 marca 2020 roku. Następnie cały budynek przejmie sieć Leroy Merlin Polska i dostosuje go do formatu sklepu budowlanego.

Karygodne zachowanie pieszego

2 marca 2020, 12:03
Chwila nieuwagi i można stracić życie. Jeden z naszych czytelników przesłał do nas film z rejestratora, który został nagrany w poniedziałkowy poranek na ulicy Kosynierów Gdyńskich. Takie zachowania mogą doprowadzić do tragedii.

Kolejny fragment bramy Młyńskiej odkryty na Sikorskiego [zdjęcia]

2 marca 2020, 11:47
Pod koniec lutego archeolodzy z Muzeum Lubuskiego w Gorzowie odkryli kolejny fragment bramy Młyńskiej w ul. Sikorskiego. To oznacza dalsze wstrzymanie prac remontowych w rejonie skrzyżowania z ul. Młyńską.

Maseczki i żele na wagę złota

1 marca 2020, 20:41
Choć koronawirus oficjalnie nie dotarł jeszcze do granic naszego kraju, to wszędzie widać panikę. Ze sklepowych półek znikają preparaty bakteriobójcze, a maseczki w internecie zyskują ogromną popularność. Nie inaczej jest w Gorzowie.

Kiełbasy z żyletkami podrzucane na Górczynie

1 marca 2020, 18:27
Ktoś celowo próbuje pozbyć się psów z osiedla Górczyn. Kilka dni temu do jednej z lecznic weterynaryjnych w Gorzowie trafił york, któremu z żołądka wyciągnięto… żyletkę.

Szczepione dzieci dostaną więcej punktów

28 lutego 2020, 10:51
Podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Gorzowa radni podjęli decyzję, że każde zaszczepione dziecko podczas rekrutacji do żłobka dostanie dodatkowe punkty. Nowe kryterium będzie obowiązywało już od kwietniowego naboru, a maluch którego rodzice zadeklarują, że został zaszczepiony otrzyma aż 40 dodatkowych punktów podczas rekrutacji.

Ruszają pierwsze w tym roku eksmisje

25 lutego 2020, 14:42
Zakład Gospodarki Mieszkaniowej mówi dość mieszkańcom, którzy od wielu lat nie płacą za czynsz i rusza z eksmisjami. Na początku jednak z mieszkań będą musiały wyprowadzić się osoby, które dewastują lokale lub zakłócają ciszę i porządek. W całym 2020 roku eksmisja czeka aż 100 rodzin.

"Piętnastka" najlepsza w Gorzowie

25 lutego 2020, 13:43
Szkołą Podstawowa numer 15 została uznana za najlepszą szkołę podstawową w naszym mieście. Druga jest szkoła z osiedla Piaski (SP21) a trzecia SP 9 z ulicy Nowej.


Fotoreportaże


x