Miejskie

Trwa przegląd drzewostanu w Gorzowie. Ile drzew pójdzie do wycinki?

11 lipca 2022, 10:06
Gwałtowne zjawiska pogodowe, które w ostatnim czasie przeszły przeszły przez Gorzów spowodowały, że władze Gorzowa podjęły o decyzję o przeglądzie drzew na terenie miasta. Pierwsze wyniki inwentaryzacji pokazują, że w centrum miasta jest 77 obumarłych lub obumierające bez szans na przeżycie.

Czytelniczka: Park zamienił się w dżunglę [zdjęcia]

10 lipca 2022, 14:37
Miasto wprowadziło ograniczenia koszenia traw w Gorzowie. To sprawiło, że wiele miejsc zaczyna po prostu zarastać, na co zwracają uwagę sami gorzowianie. Tym razem mieszkańcy skarżą się na zarośnięty park 750-lecia.

„Zielony” ekran akustyczny oddzieli osiedle od powstającego sklepu Netto?

8 lipca 2022, 21:23
Mieszkańcy osiedla Europejskiego, a przede wszystkim bloków przy ul. Londyńskiej 10-18 i 20-26 zwrócili się do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego po raz kolejny z petycją w sprawie budowy ekranów akustycznych, które oddzieliłyby bloki od sklepu Netto. Gorzowianie nie chcą mieć widoku na zaplecze sklepu oraz obawiają się hałasu podczas dostaw.

Co na Dobry Wieczór Gorzów? [program]

8 lipca 2022, 11:35
Przed nami kolejny weekend wydarzeń w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Tym razem na mieszkańców Gorzowa czekają koncerty na scenie na Starym Rynku oraz Wartownia, a także Kino po zmroku czy Pikniki Chopinowskie. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Biedronka jednak nie zostanie zlikwidowana. Sklep doczeka się przebudowy

7 lipca 2022, 10:15
Mieszkańcy os. Dolinki w Gorzowie alarmowali, że mieszcząca się na ich osiedlu Biedronka ma zostać zlikwidowana., natomiast oni się temu sprzeciwiają. Napisali w tej sprawie nawet petycję do Spółdzielni Mieszkaniowej Dolinki. Jak się ostatecznie okazało, sklep nie zostanie zlikwidowany, a doczeka się przebudowy.

Gorzów: Strajk egzaminatorów w WORD. Odwołane egzaminy na prawo jazdy

5 lipca 2022, 16:02
W poniedziałek rozpoczęła się ogólnopolska akcja protestacyjna egzaminatorów WORD, którzy domagają się zmiany systemu egzaminowania oraz podwyżek. W Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie do końca tygodnia zostały odwołane egzaminy praktyczne na prawo jazdy.

Wycięli i zniszczyli drzewa w sezonie lęgowym. Dostali wysoką karę

5 lipca 2022, 15:21
Na początku kwietnia doszło do wycinki 7 drzew oraz przycięcia 22 drzew do samych kikutów na działce obok przychodni przy ul. Walczaka. Po zgłoszeniu mieszkańca, władze Gorzowa potwierdziły, że drzewa zostały zniszczone nielegalnie, a firma która to zleciła będzie musiała zapłacić blisko 60 tys. zł kary.

Dziura w jezdni i uszkodzony kolektor deszczowy [zdjęcia]

5 lipca 2022, 09:46
Przed weekendem doszło do zapadania się asfaltu przy ul. Mickiewicza i utworzenia się dziury w jezdni. Okazało się, że sprawa jest na tyle poważna, że zamknięty został fragment ulicy. Okazało się, że doszło tam uszkodzenia poniemieckiego kolektora deszczowego. Obecnie trwa naprawa.

Dewastują mieszkania i nie płacą czynszu. Właśnie ruszają eksmisje

4 lipca 2022, 10:12
Wszechobecny brud, zniszczone meble, odpadające kafelki, grzyb na ścianach czy fekalia na podłodze – to obraz mieszkań komunalnych w Gorzowie, gdzie zostaną przeprowadzone eksmisje. Jeszcze w wakacje zostanie przeprowadzonych 20 eksmisji z mieszkań komunalnych, kolejny etap zaplanowano pod koniec września.

Lot widokowy balonem to strzał w dziesiątkę. Mieszkańcy czekali w długiej kolejce [zdjęcia]

2 lipca 2022, 18:43
W sobotę 2 lipca Gorzów świętuje swoje 765. urodziny. Z tej okazji miasto przygotowało dla mieszkańców niespodziankę - lot widokowy balonem na uwięzi. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, ponieważ do balonu utworzyła się spora kolejka.


Fotoreportaże