Najczęściej czytane artykuły w 2017 roku

31 grudnia 2017, 19:12, ak
Prawie 11 milionów odsłon portalu gorzowianin.com w ciągu całego 2017 roku oraz ponad 886 tysięcy unikalnych użytkowników naszego serwisu. To wynik, jakim nie może się poszczycić żaden inny miejski portal internetowy w Gorzowie. A co najbardziej interesowało naszych czytelników? Przygotowaliśmy zestawienie 10 najchętniej czytanych artykułów.

Koniec roku, to czas podsumowań. Również dla naszego portalu gorzowianin.com jest to czas, kiedy możemy sprawdzić jaką popularnością cieszy się nasz serwis informacyjny. Staramy się być zawsze na miejscu zdarzenia, przekazywać to co dzieje się w mieście, informować o ważnych dla Gorzowa sprawach, inwestycjach miejskich, imprezach czy też wypadkach.

Według statystyk Google Analytics w 2017 roku nasz portal zanotował aż 10 mln 827 tys. 257 odsłon, które wygenerowało aż 886 368 unikalnych użytkowników. Z kolei nasz fanpage na Facebooku lubi ponad 25,4 tys. osób. To wynik dwukrotnie lepszy, w porównaniu do 2016 roku. Wtedy nasz serwis został wyświetlony 4,5 mln razy oraz śledziło nas 500 tys. unikalnych użytkowników.

Dlatego też przygotowaliśmy zestawienie artykułów, które były najchętniej czytane przez czytelników portalu gorzowianin.com w minionym roku. Jak się okazuje, nie był to wcale pożar katedry.

TOP 10 czytanych artykułów na stronie gorzowianin.com w 2017 roku

1. Artykuł Zobacz kiedy twój ulubiony lokal na bulwarze zostanie zamknięty był najchętniej czytanym w minionym roku i został wyświetlony aż 72 775 razy . Tekst opisywał poszczególne etapy remontów nisz w trakcie przebudowy estakady kolejowej. Niestety, jak zwykle rzeczywistość okazała się inna i z planu nici. Wszystko przez to, że podczas remontu wykonawca natrafił na pewne problemy. Wiemy jednak, że nisze będę gotowe przez wakacjami 2018, a cała estakada we wrześniu 2018.

2. Kolejne miejsce zajął tekst o przygotowaniach miasta do jednej z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w mieście, czyli budowie deptaka. Prace przy deptaku ruszą w czerwcu miał aż 70 547 odsłon. W tym przypadku również zwyciężyła gorzowska rzeczywistość i inwestycja ma spory poślizg. Dopiero po Nowym Roku ma zostać podpisana umowa z wykonawcą, a prace mają ruszyć wiosną 2018 roku.

3. Podium o dziwo zamyka ostrzeżenie meteorologiczne przed ulewami i burzą z 22 czerwca. Tekst Ostrzegamy przed kolejnymi nawałnicami miał aż 60 234 odsłon. 

4. Wśród najczęściej czytanych był również tragiczny wypadek, w którym zginął młody kierowca mini. Artykuł o finale poszukiwań i tym że Ciało Konrada S. zostało odnalezione w Warcie przeczytano 42 775 razy. 

5. Spore zainteresowanie naszych czytelników wzbudziły również plany miasta co do rozwoju sieci tramwajowej na osiedle Górczyn. Tekst pt. W Gorzowie po rewolucji będą cztery linie tramwajowe miał 42 154 wyświetleń. 

6. Rok 2017 to całkowite wstrzymanie komunikacji tramwajowej na wszystkie osiedla. Początkowo tramwaje miały zostać wyłączone z funkcjonowania 1 września, ale ostatecznie MZK i miasto zrobiło to 1 października. Dlatego też artykuł 1 września pożegnamy się z tramwajami przeczytano 42 112 razy.

7. Wśród popularnych wydarzeń mijającego roku znalazł się również niezbyt rozgarnięty 20-latek, który okularach przeciwsłonecznych i kapturze na głowie napadł na sklep i ukradł utarg. Relacja ze zdarzenia w tekście Napadł na żabkę z bronią. Ukradł 2 tys. złotych miała 41 301 odsłon. 

8. Wśród ciekawostek, które były chętnie czytane przez gorzowian znalazł się również tekst o tym, że Pizza Hut wraca do Gorzowa. Informacja o powrocie ulubionej pizzy sporej części osób została wyświetlona 40 922 razy. 

9. Uwagę czytelników zwróciło również kryminale zdarzenie z Białcza, gdzie kryminalni i antyterroryści próbowali zatrzymać 28-letniego mężczyznę. Poszukiwany chciał uciec funkcjonariuszom, ale ostatecznie Skosił słup i wylądował w rowie. Ta informacja miała 40 133 odsłony. 

10. Zestawienie najchętniej czytanych tekstów zamyka relacja z tragicznego wypadku na S3, gdzie zginęło małżeństwo podróżujące audi. Makabryczny wypadek na obwodnicy Gorzowa został wyświetlony 36 579 razy. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości