1 września pożegnamy się z tramwajami

19 lipca 2017, 10:00, red
fot. Mateusz Stefaniak
Mało Wam remontów i objazdów? Od 1 września w Gorzowie zostanie całkowicie wstrzymany ruch tramwajów. Oznacza to, że przez najbliższe 2 lata poruszać się będziemy jedynie autobusami. MZK szykuje flotę pojazdów na czas transportowej rewolucji.

Wraz z końcem wakacji z krajobrazu naszego miasta znikną tramwaje. 1 września na ulice Gorzowa wyjedzie 70 autobusów, które mają wozić pasażerów pomiędzy Wieprzycami, Manhattanem i Piaskami. Po Gorzowie kursować będą trzy linie komunikacji zastępczej. Będą to autobusy: T1, T2 i T4. Wtedy będzie mógł rozpocząć się długo oczekiwany remont Kostrzyńskiej oraz budowa deptaku przy ulicy Sikorskiego i remont torowiska przy ulicy Chrobrego.

W styczniu 2018 roku autobusową flotę MZK wzmocni sześć 12-metrowych autobusów hybrydowych. Miesiąc wcześniej, jeszcze w grudniu tego roku w naszym mieście pojawią się cztery 15-metrowe MAN-y. A już w sierpniu gorzowianie jeździć będą dwoma używanymi przegubowymi autobusami marki MAN. Wcześniej gorzowski MZK zakupił 15 nowych MAN-ów i 10 Solarisów. Wszystko po to, aby obsłużyć mieszkańców Gorzowa w czasie, kiedy wyłączone z ruchu będą tramwaje.

Głównym punktem dla komunikacji zastępczej będzie osiedle Staszica, gdzie swój początek będą miały dwie linie – T1 i T4. Nie będzie bezpośredniego skomunikowania Wieprzyc z centrum miasta. Dojazd będzie możliwy tylko z przesiadką z linii T4 na T1 na Rondzie Myśliborskim w stronę centrum, natomiast w kierunku Wieprzyc punktem przesiadkowym będzie przystanek Alejki – Rondo Myśliborskie. Autobusy linii T4 kursować będą na odcinku pętla Wieprzyce – Staszica, ulicami Dobrą, Myśliborską i Marcinkowskiego. Autobusy na tym odcinku w dni robocze kursować będą co 20 minut, a w weekendy co pół godziny.

Jak już wcześniej informowaliśmy, do centrum i na Górczyn dostaniemy się linią autobusową T1. Autobusy odjeżdżać będą z osiedla Staszica i pojadą ulicami: Marcinkowskiego, Alejki, Konstytucji 3-maja, Estkowskiego, Wybickiego do Warszawskiej i dalej aktualną trasą do Silwany. Aby dojechać na osiedle Piaski trzeba będzie przesiąść się z T1 na T2 na przystanku przy AWF-ie.

W końcu linia autobusowa T2 ma połączyć osiedle Słoneczne z Osiedlem Piaski. Pętla na osiedlu Słonecznym będzie znajdować się w okolicach Placu Słonecznego. Autobus przejedzie przez Sikorskiego, Estkowskiego, Kosynierów Gdyńskich i Borowskiego prosto na Piaski. Jeżeli natomiast będziemy chcieli pojechać z Silwany na Piaski, bądź na odwrót będziemy musieli przesiąść się przy Estkowskiego. Nie będzie funkcjonować popularny przystanek przy Zakładach Energetycznych.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości