Wiadomości

Prace przy deptaku ruszą w czerwcu

21 lutego 2017, 12:03, Anna Warchoł
Władze Gorzowa szykują się do jednej z najważniejszych inwestycji w mieście. Chodzi o przebudowę drogi i torowiska w ul. Sikorskiego na odcinku 1,5 kilometra. Przetarg na wybranie wykonawcy zostanie ogłoszony w kwietniu, a pierwsze roboty ruszą dwa miesiące później.

Przebudowa ulicy Sikorskiego wraz z torowiskiem i budową deptaka przy katedrze, to jeden z elementów "Systemu zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie". Ten projekt wzbudzał w mieście w ciągu ostatniego roku wiele kontrowersji – zwłaszcza jeżeli chodzi o budowę deptaka.

W ramach inwestycji zostanie przebudowany układ drogowy oraz torowiska w ul. Warszawskiej na odcinku od Cichońskiego do Herbeta, droga oraz torowisko w ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Herberta do ul. Chrobrego, przebudowy doczeka się również skrzyżowanie ul. Chrobrego z ul. Sikorskiego, a także droga i torowisko w ul. Sikorskiego od ul. Chrobrego do pierwszej zwrotnicy za ul. Dworcową oraz torowisko od ul. Sikorskiego 54 do zwrotnicy za ul. Jancarza. Zostanie wybudowane także rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego, Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich. Prace będą obejmowały również przebudowę zatoki autobusowej na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Chrobrego, wykonanie zatok postojowych, budowę peronów tramwajowych, w tym jeden typu wiedeńskiego, przebudowę zjazdów, przebudowę chodników, budowę drogi rowerowej oraz pasów rowerowych, przebudowę sieci trakcyjnej, przebudowę sygnalizacji świetlnej, przebudowę kanalizacji deszczowej oraz budowę oraz przebudowę oświetlenia.

Najważniejszą oczywiście zmianą ma być całkowite wyłącznie z ruchu kołowego odcinka ul. Sikorskiego od ul. Pionierów do ul. Chrobrego. Zniknąć mają przystanki przy katedrze – i to z obu stron ulicy Sikorskiego. Na ich miejscu ma pojawić się tzw. przestrzeń odpoczynku. Przystanek będzie przesunięty nieco dalej w kierunku Warszawskiej – dokładnie pomiędzy fontanną a ulicą Pionierów. Będzie to „przystanek wiedeński”, czyli chodnik będzie podwyższony w tym miejscu o 5%.

- Cały czas czekamy na zakończenie prac w ul. Warszawskiej i Walczaka, bo na czas robót przy Sikorskiego, to właśnie ul. Jagiełły i Warszawska będą głównym objazdem. Będziemy musieli również przeprogramować sygnalizację świetlną na pobliskich skrzyżowaniach. Jeżeli chodzi o prace na skrzyżowaniu Sikorskiego-Chrobrego, to zostaną one przeprowadzone na końcu, bo zamknięcie tego bardzo ważnego skrzyżowania jest ostatecznością – komentuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Przetarg na wybranie wykonawcy, który zajmie się inwestycją powinien zostać ogłoszony w kwietniu 2017. Natomiast same prace mają rozpocząć się w czerwcu i potrwać do września 2018 roku. Roboty będą prowadzone równocześnie na odcinku od katery do Warszawskiej i od Chrobrego do Dworcowej.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości