Wiadomości

Na cmentarzu będzie bezpieczniej. Zostanie wybudowane nowe oświetlenie

18 października 2021, 16:10
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa szykują się do kolejnej inwestycji na terenie cmentarza przy ul. Żwirowej. Nekropolia zostanie nie tylko rozbudowana, ale pojawi się na niej nowe oświetlenie. Rozbudowa oświetlenia dotyczyć będzie przede wszystkim bocznych alejek oraz nowej części cmentarza.

Mieszkańcy Gorzowa, którzy wielokrotnie zwracali się do portalu gorzowianin.com podkreślali, że nie czują się bezpieczni na cmentarzu przy ul. Żwirowej. Wszystko przez to, że na terenie nekropolii dochodzi do wielu kradzieży – od kwiatów i zniczy, poprzez wyrywanie torebek kobietom. Dlatego też chcieli montażu oświetlenia na bocznych alejkach cmentarza oraz budowy monitoringu. Niestety zarządca cmentarza jeszcze w ubiegłym roku rozwiał wszelkie wątpliwości i powiedział wprost, że monitoringu nie będzie, bo przekracza to możliwości techniczne i finansowe spółki. Natomiast spółka Inneko SPZ podkreślała, że temat rozbudowy oświetlenia na terenie nekropolii jest otwarty.

Jak się okazuje, władze Gorzowa szykują się właśnie do rozbudowy oświetlenia na terenie cmentarza przy ul. Żwirowej. Nowe oświetlenie pojawi się na bocznych alejkach na starej części cmentarza od strony bramy I oraz na nowej części nekropolii od strony parku Słowiańskiego. 

- Budowa oświetlenia na cmentarzu jest na etapie realizacji projektu wykonawczego. Projekt powinien być gotowy z końcem października. Po otrzymaniu projektu wykonawczego zostanie sporządzona wycena inwestycji. Szacuje się, że ok. 2 km oświetlenia będzie kosztowało miasto około 500 tys. zł. Wtedy podjęta zostanie decyzja o sposobie finansowania inwestycji – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast w najbliższych dniach ma zostać ogłoszony przetarg na rozbudowę cmentarza. Jak podkreśla Ciepiela, pandemia koronawirusa spowodowała, że inwestycje związane z gorzowskim cmentarzem aktualnie koncentrują się na jego rozbudowie. Dlatego też nowego oświetlenia cmentarza powinniśmy spodziewać się dopiero na początku 2022 roku.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości