• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Gorzów: Nie będzie świątecznego oświetlenia za 500 tys. zł

14 października 2021, 11:43
fot. archiwum
Władze Gorzowa właśnie unieważniły przetarg na świąteczne oświetlenie miasta. Wszystko przez to, że jedyna firma, która złożyła swoją ofertę chciała aż 496 tys. 426 zł za wykonanie usługi, czyli o 195 tys. 145 zł więcej, niż zapisało na ten cel miasto. Dlatego też postępowanie zostało unieważnione. To oznacza, że w najbliższych tygodniach zostanie ogłoszony nowy przetarg.

Na początku października władze Gorzowa otworzyły jedyną ofertę, która wpłynęła do przetargu na wykonanie kompleksowej usługi świątecznego oświetlenia na terenie miasta. W budżecie na ten cel zostało przeznaczone 301 tys. 281 zł. Natomiast firma Polamp z Giżycka zaoferowała 496 tys. 426 zł za świąteczne oświetlenie miasta. To o 195 tys. 145 zł więcej, niż zakładało miasto.

Tak wysoka cena za świątecznie oświetlenie Gorzowa zbulwersowała wielu mieszkańców, którzy podkreślali, że jest to stanowczo za dużo i miasto nie powinno wydawać takich pieniędzy.

Jak się okazało, władze Gorzowa właśnie unieważniły przetarg. - Cena oferty wykonawcy Polamp sp. z o.o. jest wyższa od kwoty, jaką zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny tej oferty – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Teraz miasto będzie musiało w ciągu najbliższych tygodniu ogłosić nowy przetarg.

Tak ma wyglądać Gorzów na Święta Bożego Narodzenia

Kolejny rok z rzędu na święta najbardziej ma błyszczeć Stary Rynek wraz z deptakiem oraz Kwadrat. Jednak świąteczne oświetlenie pojawi się również w innych częściach miasta.

Na Starym Rynku pojawi się podświetlony napis 2022, elementy dekoracyjne w postaci bombek 3D, a także kareta wykonana z dwóch półksiężyców - większego i mniejszego, na szczycie których będą znajdować się kule 3D. Dodatkowo półksiężyce mają być ozdobione ornamentami roślinnymi imitującymi pnącza. Oczywiście na Starym Rynku nie zabraknie również żywej choinki.

Z kolei na kwadracie zostanie ustawiona co najmniej 10-metrowa choinka, tuż obok niej pojawi się element 3D w kształcie odwróconego z którego wystają elementy dekoracji w postaci słodyczy (lizaki/cukierki na patyku w różnych kształtach). Nie zbraknie też fotela św. Mikołaja, w którym będzie można usiąść, a całości dopełni figura bałwana.

Ponadto zostaną ozdobione latarnie na moście Staromiejskim, na deptaku przy ul. Sikorskiego, a także wzdłuż ul. Sikorskiego od skrzyżowania z Chrobrego do Dworcowej. Natomiast na skwerze przy ul. Woskowej zostanie ustawiona choinka i dwa anioły 3D. A na rondzie turbinowym przy Walczaka pojawi się podświetlany element w kształcie kielicha z koroną.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości