Wiadomości

Nie będzie monitoringu na cmentarzu

11 września 2020, 11:33, red
fot. archiwum
Mieszkańcy Gorzowa, którzy zwrócili się do portalu gorzowianin.com podkreślają, że nie czują się bezpieczni na cmentarzu, ponieważ na terenie nekropolii dochodzi do wielu kradzieży – od kwiatów i zniczy, poprzez wyrywanie torebek kobietom. Dlatego też chcą monitoringu na terenie cmentarza. Jak informuje zarządca cmentarza, monitoringu nie będzie, bo przekracza to możliwości techniczne i finansowe spółki.

W miniony weekend na cmentarzu przy ul. Żwirowej doszło do rozboju. Mężczyzna wyszarpał torebkę kobiecie sprzątającej grób i uciekł. Mieszkańcy Gorzowa, którzy zwrócili się do portalu gorzowianin.com podkreślają, że na terenie nekropolii dochodzi do wielu kradzieży i nie czują się tam bezpiecznie. Dlatego też chcą monitoringu na cmentarzu i zamierzają zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie, która trafi do prezydenta Gorzowa o czym pisaliśmy w artykule „Rozbój na cmentarzu. Mieszkańcy chcą monitoringu”.

Pan Ryszard, który zawiadomił nas o rozboju, pytał się dlaczego na cmentarzu nie ma monitoringu oraz porządnego oświetlenia. Chociaż firma Inneko SPZ, która od 2018 roku jest administratorem cmentarza zapowiadała, że na terenie nekropolii pojawi się monitoring, który w pierwszej kolejności obejmie główną bramę cmentarza, a następnie kolejne wejścia, natomiast na bocznych alejkach pojawi się oświetlenie.

Dlatego też zwróciliśmy się z pytaniami do Inneko SPZ na jakim etapie jest obecnie projekt i czy mieszkańcy Gorzowa doczekają się rzeczywiście monitoringu na terenie cmentarza przy ul. Żwirowej? W piątek 11 września otrzymaliśmy odpowiedź.

- W 2019 roku przeanalizowaliśmy możliwości techniczne oraz finansowe doprowadzenia i rozprowadzenia sieci elektrycznej. Koszty tego zadania są bardzo wysokie i przekraczają możliwości finansowe spółki. Od połowy 2019 roku wiedzieliśmy, że ze względu na zmieniające się przepisy będziemy zobowiązani dostosować cmentarz do segregacji odpadów i realizacja tego obowiązku była jednym z priorytetów na 2020 rok. Natomiast temat rozszerzenia oświetlenia na terenie cmentarza nie jest zamknięty. Wiążącą informację będę mogła przekazać, gdy zostanie podjęta ostateczna decyzja – komentuje Karolina Rzepecka, dyrektor generalny Inneko SPZ.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości