• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

W sobotę pogrzeb 4-letniego Piotrusia. Będą dodatkowe autobusy na cmentarz

15 października 2021, 11:01
fot. archiwum
Wielu mieszkańców Gorzowa poruszyła tragiczna śmierć 4-letniego Piotrusia. Dlatego też w sobotę na pogrzebie chłopca spodziewane są tłumy gorzowian. Rodzina 4-latka prosi, aby każdy kto przyjdzie na pogrzeb, przyniósł ze sobą białe balony wypełnione helem, które następnie zostaną wypuszczone w niebo. Natomiast MZK wspólnie z Urzędem Miasta Gorzowa uruchamia dodatkowe autobusy na cmentarz.

W niedzielę 10 października na oczach swojego taty Karola zginął 4-letni Piotruś. Dziecko zostało śmiertelnie potrącone przez kierowcę chevroleta camaro, który następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna na szczęście został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Nasza czytelniczka Paula wraz ze swoją szwagierką Martą postanowiły zorganizować zbiórkę na pogrzeb chłopca, aby w ten sposób wspomóc rodzinę. Całą kwotę, a nawet trochę więcej udało się zebrać w kilkanaście godzin.

Pogrzeb 4-letniego Piotrusia odbędzie się w sobotę 16 października o godz. 14 w kaplicy Products na cmentarzy przy ul. Żwirowej w Gorzowie. Po mszy św. nastąpi wyprowadzenie ciała w kondukcie żałobnym do miejsca pochówku.

Jak już informował portal gorzowianin.com, rodzina chłopca prosi, aby osoby które chcą i będą uczestniczyć w ostatniej drodze tragicznie zmarłego Piotrusia przyniosły białe balony wypełnione helem, które zostaną następnie wypuszczone w niebo.

Dodatkowe autobusy na cmentarz

Na pogrzeb planują się wybrać setki mieszkańców Gorzowa, których poruszyła tragiczna śmierć chłopca. Dlatego też Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie w porozumieniu z Urzędem Miasta Gorzowa postanowił uruchomić dodatkowe autobusy w związku z dużą liczbą osób, które chcą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych. 

Kurs linii autobusowej 111 z pętli Śląska-Pole Golfowe o godz. 13.20 w kier. Cmentarz-Brama II zostanie wzmocniony przez dodatkowe autobusy.  eden dodatkowy autobus podstawiony będzie na przystanku „Katedra” w kierunku Cmentarz-Brama II i odjedzie o godz. 13.26, natomiast drugi dodatkowy autobus podstawiony będzie na przystanku „Krzywoustego” w kierunku Cmentarz-Brama II i odjedzie o godz. 13.30.

Ponadto po zakończeniu uroczystości pogrzebowych kursy realizowane z p. Cmentarz-Brama II będą również wzmocnione przez dwa dodatkowe autobusy.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości