• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Na nadwarciańskim bulwarze w końcu zostanie wybudowana... toaleta

12 października 2021, 17:47
fot. archiwum
Od wielu lat mieszkańców Gorzowa wnioskowało o wybudowanie miejskiej toalety na nadwarciańskich bulwarach, ponieważ wiele osób spędza tam wolny czas, a nie ma gdzie pójść za potrzebą. Jak się okazuje, władze Gorzowa w końcu zamierzają rozwiązać ten problem i zapowiadają budowę toalety miejskiej na Bulwarze Wschodnim.

Nadwarciańskie bulwary to wizytówka Gorzowa i ulubione miejsce spędzania czasów gorzowian. Obecnie, kiedy nie ma działających lokalów na bulwarze (poza Livingroom), tak jak miało to miejsce przed remontem estakady, to na bulwarach czas najchętniej spędza młodzież na spotkaniach ze znajomymi. Młodzi ludzie zbierają się zwłaszcza w weekendy, zarówno na Bulwarze Wschodnim, jak i Zachodnim, aby porozmawiać czy napić się piwa – w końcu spożywanie alkoholu jest dozwolone w godz. 19-4 rano. 

Jednak wielu mieszkańców wielokrotnie wskazywało na to, że na żadnym z bulwarów nie ma miejskiej toalety i osoby spędzające czas nad Wartą muszą chodzić dosłownie w krzaki, aby załatwić swoje potrzeby lub płacić za skorzystanie z toalety na barce Królowa Jadwiga. Dlatego też miasto postanowiło ustawić w okresie letnim - od maja do września - trzy toalety przenośnie tzw. toi toie na nadwarciańskich bulwarach. 

Jednak było to tylko rozwiązanie doraźne wprowadzone przez miasto. Jak się okazuje, w przyszłym roku to się zmieni. - W 2022 roku na Bulwarze Wschodnim planowana jest budowa toalety miejskiej - mówi Iwona Olek, wiceprezydent Gorzowa.

Będzie to toaleta miejska, jaką znamy z innych części Gorzowa, a takich obecnie w naszym mieście jest 11. Oczywiście czystość niektórych miejsc pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza, jeżeli służą za noclegownię dla osób bezdomnych. Jednak lepiej, żeby takie miejsce funkcjonowało, niż żeby wcale go nie było. 

Roczny koszt toalet miejskich w 2021 roku wyniósł 266 tys. 892 zł. Natomiast koszt remontów to około 25 tys. zł i jest uzależniony od zakresu i częstoliwości zniszczeń.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości