Dramatyczne potrącenie na pasach. Ku przestrodze [film]

22 lutego 2020, 12:18
Publikujemy nagranie z zapisu monitoringu znajdującego się tuż przy rondzie turbinowym obok tzw. „Białego Kościółka”. Tam w piątkowe popołudnie doszło do potrącenia osoby pieszej. Nagranie upubliczniamy ku przestrodze – zarówno pieszym, jak i kierującym.

Wina kierującej fordem jest tu bezsprzeczna. Na nagraniu z wypadku do którego doszło w piątek 21 lutego wyraźnie widać, że po ustąpieniu pierwszeństwa innym pieszym, kierująca fordem ruszyła i nie upewniając się, że nikt nie idzie po przejściu dla pieszych, wjechała wprost w kobietę. Ta odbiła się od maski, upadła na ziemię i dodatkowo tylnym kołem została uderzona w plecy. Tylko łut szczęścia sprawił, że kobieta nie znalazła się bezpośrednio pod tym kołem.

Dlaczego kierująca fordem ruszyła? Na to pytanie odpowie zapewne policyjne dochodzenie, ale nawet z tej perspektywy można zauważyć, że widoczność nie była w żaden sposób ograniczona. Na lewym pasie nie było żadnego pojazdu, który mógłby zasłonić widok na przejście dla pieszych.


Z drugiej strony, ważne jest też zachowanie pieszego. Kobieta śmiało przechodzi przez pasy i tu też wyraźnie widać, że nawet na ułamek sekundy nie spojrzała się w prawą stronę. Być może zrobiła to wcześniej, obserwując przejście przed wejściem po drugiej stronie ulicy. Jednak po dojściu do wysepki oddzielającej przejścia, patrzy się bez przerwy w drugą stronę. Oczywiście, tak jak pisaliśmy wcześniej, wina kierującej jest bezsporna, jednak gdyby piesza spojrzała się, choć na chwilę w prawą stronę, mogłaby zatrzymać się lub uciec przed nadjeżdżającym samochodem. To tylko pokazuje, że pierwszeństwo nie zapewni nam w żaden sposób bezpieczeństwa na drodze czy też na pasach. Pamiętajmy o tym!


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości