• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Będzie podwyżka cen biletów na Słowiance

22 czerwca 2022, 19:47
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Osoby, które korzystają z basenów gorzowskiej Słowianki będą musiały przygotować się na wzrost cen biletów wstępu. Bilety mają być droższe o 2 zł. Planowana podwyżka ma wejść w życie we wrześniu.

Podczas kwietniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa prezydent Jacek Wójcicki mówił, że kredyty i zobowiązania, które drożeją ze względu na inflację powodują ogromne koszty, które musi ponosić miasto. Na tamten moment miastu brakowało około 100 mln zł na prowadzone inwestycje, stąd też władze Gorzowa mówiły wprost, że mieszkańców czekają podwyżki usług. - Przyznam szczerze, że ze względu na inflację spodziewamy się tego, że będziemy musieli podnieść stawki wszystkich usług miejskich, tak jak dzieje się to z usługami komercyjnymi – mówił podczas kwietniowej sesji Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jedną z planowanych podwyżek miał być wzrost cen biletów MZK. Jednak do tego ostatecznie nie dojdzie, ponieważ prezydent Gorzowa wycofał uchwałę w sprawie podwyżki cen biletów za przejazdy komunikacją miejską – uchwała miała zostać poddana pod głosowanie w środę 22 czerwca podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule „Nie będzie podwyżki cen biletów MZK! Prezydent tłumaczy co dalej”.

Natomiast kolejna podwyżka miała dotyczyć biletów wstępu na baseny Słowianki. O tej podwyżce radni wraz z prezydentem Gorzowa dyskutowali w maju o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Droższe pływanie na Słowiance. Zapowiada się spora podwyżka cen biletów". Wówczas nieoficjalnie mówiło się o podwyżce w granicach 5-7 zł za bilet normalny.

Dlatego też podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa radna Paulina Szymotowicz dopytywała się o planowaną podwyżkę biletów na Słowiankę. Radna wskazywała, że chodzą plotki, że bilety podrożeją jeszcze w wakacje. Do sprawy odniosła się wiceprezes Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka.

- Na Słowiance jest planowana podwyżka cen biletów, ale dopiero od września 2022 roku. Podjęliśmy decyzję, że podwyżka będzie na poziomie 2 zł od biletu – mówiła Agnieszka Surmacz, wiceprezes Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka.

Obecnie jeżeli ktoś chce skorzystać z basenów Słowianki, to musi zapłacić za bilet normalny 1 godzinny – 17 zł w tygodniu oraz 18 zł w soboty, niedziele i święta. A za bilet ulgowy 13 zł w ciągu tygodnia i 15 zł w weekend. Natomiast po podwyżce będzie to odpowiednio 19 i 21 zł za bilet normalny oraz 15 i 17 zł w przypadku biletu ulgowego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości