• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Droższe pływanie na Słowiance. Zapowiada się spora podwyżka cen biletów

13 maja 2022, 10:08
fot. archiwum
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki dyskutował z radnymi nad podniesieniem cen biletów wstępu na baseny Słowianki. Podwyżka to pokłosie trudnej sytuacji finansowej w jakiej znalazł się Gorzów i miejskie spółki. Jak się okazuje ceny biletów mogą wzrosnąć nawet o kilka złotych.

Już podczas kwietniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa prezydent Jacek Wójcicki mówił, że kredyty i zobowiązania, które drożeją ze względu na inflację powodują ogromne koszty, które musi ponosić miasto, więc należy się spodziewać podniesienia stawek wszystkich miejskich usług. Zapowiedzi prezydenta Wójcickiego powoli stają się faktem. Podczas czwartkowego spotkania prezydenta z radnymi omówiono m.in. podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Te mają wzrosnąć do 4 zł za jednorazowy bilet normalny.

Jednak to nie koniec podwyżek. Podczas spotkania omawiano również ceny biletów wstępu na Słowiankę. - Koszty energii elektrycznej Słowianki wzrosły w ciągu roku o 142 %, a do ciepła w ciągu półrocza CSR musiało dopłacić dodatkowo ponad 180 tys. zł. Szacowany, łączny wzrost kosztów może wynieść ponad 2,5 mln złotych, stąd dyskusja o rozważeniu podniesienia cen biletów wstępu – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Obecnie jeżeli ktoś chce skorzystać z basenów Słowianki, to musi zapłacić za bilet normalny 1 godzinny – 17 zł w tygodniu oraz 18 zł w niedziele i święta. Czego mogą spodziewać się zatem mieszkańcy Gorzowa i o ile mogą wzrosnąć ceny biletów? Jak się okazuje, nawet o kilka złotych.

Według nieoficjalnych informacji do których dotarł portal gorzowianin.com, bilet normalny w tygodniu według bardziej optymistycznego scenariusza, który zakłada podwyżkę o 33% może kosztować 22 zł lub według bardziej realnej stawki może wynieść nawet 25 zł. Z kolei w przypadku weekendu cena może wzrosnąć do 24 zł lub nawet 27 zł. Byłby to wówczas kosmos cenowy dla wielu osób, które do tej pory chętnie korzystały z basenów Słowianki. Póki co, nie wiadomo od kiedy miałyby obowiązywać podwyżki.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości