• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Gorzów: Nie unikniemy podwyżek cen za bilety MZK?

10 maja 2022, 10:48
fot. archiwum
Cięcia kursów komunikacji nie pomogły i wiele wskazuje na to, że nie unikniemy podwyżek cen za bilety MZK. O wzroście opłat mówił wprost prezydent Jacek Wójcicki podczas kwietniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa. O ile droższe będą bilety? Tego póki co nie wiadomo.

Podczas kwietniowej Sesji Rady Miasta Gorzowa prezydent Jacek Wójcicki mówił, że kredyty i zobowiązania, które drożeją ze względu na inflację powodują ogromne koszty, które musi ponosić miasto. Dlatego też brakuje około 100 mln zł na prowadzone obecnie inwestycje, o czym portal gorzowianin.com informował w artykule "Gorzów: Miastu brakuje 100 mln zł na prowadzone inwestycje".

Jednak to nie koniec złych wiadomości. - Przyznam szczerze, że ze względu na inflację spodziewamy się tego, że będziemy musieli podnieść stawki wszystkich usług miejskich, tak jak dzieje się to z usługami komercyjnymi – mówił podczas kwietniowej sesji Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Co to oznacza dla mieszkańców Gorzowa? Przede wszystkim podwyżkę cen za bilety na przejazdy komunikacją miejską. Chociaż na początku roku została podjęta decyzja o ograniczeniu częstotliwości kursowania autobusów oraz tramwajów, właśnie po to, aby nie podnosić cen biletów - to ostatecznie może się okazać, że było to niewystarczające i nie da się uniknąć podwyżki. Natomiast MZK nie może już ciąć kolejnych kursów, dlatego też coraz głośniej mówi się o podwyżce cen biletów. Powodem jest nie tylko inflacja, ale również to, że MZK ma problemy finansowe i odczuwa m.in. podwyżki cen za olej napędowy czy koszty obsługi długu.

- Podjęcie decyzji będzie możliwe, po zakończeniu etapów analiz i konsultacji. Analizy prowadzone są aktualnie, ale jeszcze nie są zakończone. Przed władzami miasta jeszcze etap konsultacji z radnymi rady miasta. Dopiero po tych etapach zostanie przedstawiona uzgodniona decyzja – komentuje Wiesław Ciepiela, rzeczni prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Chociaż ostateczne decyzje nie zapadły, to możemy spodziewać uchwały w tej sprawie podczas majowej lub czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa. O ile mogą wzrosnąć bilety? Tego póki co nie wiadomo. Jednak możemy spodziewać się podwyżki w granicach 0,50-1 zł – są to oczywiście nieoficjalne szacunki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości