• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Podwyżka cen biletów MZK zdjęta z sesji! Prezydent wycofał uchwałę

21 czerwca 2022, 13:19
fot. archiwum
Projekt uchwały dotyczący podwyżki cen biletów za przejazdy komunikacją miejską zostanie zdjęty z porządku obrad Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 22 czerwca. Taka decyzja została ogłoszona podczas wtorkowego posiedzenia komisji budżetu i finansów.

Podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 22 czerwca gorzowscy radni mieli zająć się uchwałą w sprawie podwyżki cen biletów MZK. Droższym biletom sprzeciwiają się nie tylko mieszkańcy Gorzowa i część radnych, ale również Lubuska Lewica, która zbiera podpisy pod petycją „NIE dla podwyżek cen biletów w Gorzowie”. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Gorzów: Protestują przeciwko podwyżce cen biletów MZK".

Według uchwały bilet normalny miałby kosztować 4 zł zamiast 3 zł, a ulgowy 2 zł zamiast 1,5 zł. Z kolei cena biletu miesięcznego normalnego miałaby wzrosnąć z 92 zł na 120 zł, a miesięcznego ulgowego z 46 zł na 60 zł. Przeciwko podwyżce opłat są nie tylko mieszkańcy Gorzowa, ale również Platformy Obywatelskiej, klubu Kocham Gorzów czy Prawa i Sprawiedliwości.

We wtorek 21 czerwca odbyło się posiedzenie komisji budżetu i finansów podczas, którego miał zostać zaopiniowany projekt uchwały w sprawie podwyżek cen biletów. Jednak radni uczestniczący w komisji zostali poinformowani, że uchwała w sprawie podwyżki cen biletów zostanie zdjęta z porządku obrad Sesji Rady Miasta Gorzowa i radni w ogóle się nią nie zajmą.

Według nieoficjalnych informacji prezydent Jacek Wójcicki postanowił wycofać projekt uchwały po tym, jak mieszkańcy Gorzowa nie zostawili na niej suchej nitki oraz swój sprzeciw zapowiedzieli radni Platformy Obywatelskiej, klubu Kocham Gorzów oraz Prawa i Sprawiedliwości. - Presja społeczna ma sens – komentuje Piotr Wilczewski, radny Platformy Obywatelskiej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości