• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Gorzów: Protestują przeciwko podwyżce cen biletów MZK

21 czerwca 2022, 11:44
fot. archiwum
Radni mają zająć się uchwałą w sprawie podwyżki cen biletów MZK, przez co bilet normalny miałby kosztować 4 zł zamiast 3 zł, a ulgowy 2 zł zamiast 1,5 zł. Droższym biletom sprzeciwiają się nie tylko mieszkańcy Gorzowa i część radnych, ale również Lubuska Lewica, która zbiera podpisy pod petycją „NIE dla podwyżek cen biletów w Gorzowie”.

W środę 22 czerwca odbędzie się Sesja Rady Miasta Gorzowa, podczas której radni zajmą się uchwałą w sprawie podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Bilet normalny będzie kosztował 4 zł zamiast 3 zł, a ulgowy 2 zł zamiast 1,5 zł. Jeżeli radni podejmą uchwałę, wówczas nowe ceny będą obowiązywały od 1 sierpnia.

Jak się jednak okazuje, coraz więcej osób jest przeciwko podwyżce cen biletów MZK. Podwyżce sprzeciwiają się nie tylko mieszkańcy Gorzowa, ale również radni Platformy Obywatelskiej, klubu Kocham Gorzów czy Prawa i Sprawiedliwości. Teraz do tej grupy dołącza Lubuska Lewica, która rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją "NIE dla podwyżek cen biletów w Gorzowie" skierowaną do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego.

- Apelujemy do prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego o wycofanie się z planu podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej w Gorzowie. Prosimy o rozważenie społecznych i środowiskowych skutków podwyżek cen biletów MZK, a także zaniechanie działań skutkujących zmniejszeniem dostępności usług komunikacji publicznej. Zwracamy uwagę na to, że komunikacja publiczna trafia do osób najbardziej dotkniętych obecną sytuację gospodarczą, dlatego nie można pozwolić, ta grupa dodatkowo ucierpiała za sprawą podwyżek cen biletów. W obliczu zagrożenia zmianami klimatu obniżenie emisji CO2 powinno być naszym priorytetem, a miasto powinno zachęcać do korzystania z niskoemisyjnej komunikacji publicznej. Podwyżki cen biletów mają efekt przeciwny – podkreślają działacze Lubuskiej Lewicy.

Petycję "NIE dla podwyżek cen biletów w Gorzowie Wielkopolskim" możesz podpisać TUTAJ. Zostanie ona przekazana prezydentowi Wójcickiemu podczas środowej Sesji Rady Miasta.

Osoby, które zdecydowały się do tej pory na złożenie podpisu pod petycją nie kryją oburzenia proponowanymi podwyżkami. - Najpierw zlikwidowali kilkaset połączeń, teraz jeszcze ceny biletów chcą podnieść. To jakiś żart? Niektóre miasta w Polsce wprowadzają darmowa komunikacje miejska żeby ograniczyć korki i smog, a Gorzów dobija ludzi podwyżkami cen biletów. Już nawet w Poznaniu jest taniej! - podkreśla Małgorzata.

AKTUALIZACJA

Projekt uchwały dotyczący podwyżki cen biletów za przejazdy komunikacją miejską zostanie zdjęty z porządku obrad Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 22 czerwca. Taka decyzja została ogłoszona podczas wtorkowego posiedzenia komisji budżetu i finansów. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Podwyżka cen biletów MZK zdjęta z sesji! Prezydent wycofał uchwałę".


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości