Wiadomości

Nie godzisz się na eksponowanie zwłok? Podpisz petycję

29 stycznia 2021, 14:56, redakcja@gorzowianin.com
źródło: WSzW w Gorzowie
Eksponowanie drastycznych zdjęć, na przykład wizerunku zwłok i ich fragmentów może być w Gorzowie prawnie zakazane. Szokujące zdjęcia, które pojawiają się w przestrzeni publicznej, bulwersują wielu mieszkańców Gorzowa. Dlatego też zdecydowali się oni na złożenie obywatelskiego projektu uchwały.

Jesteś przeciwny prezentowaniu szokujących zdjęć jak na ciężarówce, która niemal od roku stoi na parkingu przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie? Złóż swój podpis pod obywatelskim projektem uchwały w sprawie wprowadzenia zakazu eksponowania drastycznych treści na obszarze Gorzowa Wielkopolskiego.

Jako pierwszy zrobił to Robert Surowiec, wiceprezes zarządu gorzowskiej lecznicy. Aby projekt uchwały trafi pod obrady Rady Miasta Gorzowa Wlkp., trzeba uzbierać co najmniej 300 podpisów.

- Tak dłużej być nie może - mówi Marta Krupa, gorzowianka, inicjatorka akcji zbierania podpisów. - Zgłosiły się do mnie matki, kobiety, które straciły swoje dzieci i osoby starsze, prosząc o interwencję. Prezentowanie tego typu obrazów powinno być zakazane. Mają one zły wpływ na psychikę dzieci, które są narażone na ich - nawet mimowolne - oglądnie.

Z ustawioną na szpitalnym parkingu ciężarówka lecznica "walczy" prawie od roku. Auto stanęło przy szpitalu w lutym 2020 roku. Przed gorzowskim sądem obyły się nawet proces przeciwko właścicielowi ciężarówki. Zapadł nawet wyrok, ale sąd drugiej instancji go uchylił. W międzyczasie jeden z działaczy społecznych – Stanisław Czerczak – zamalował farbą wizerunki zaprezentowane na ciężarówce. Za to też stanie przed sądem.

- Nie chcemy wdawać się w światopoglądową dyskusję na temat aborcji - mówi Robert Surowiec, wiceprezes szpitala. - Chcemy spowodować, aby dzieci nie były narażone na tego typu widoki. Uchwała rady miasta może nam w tym pomóc – dodaje Surowiec.

Obywatelski projekt uchwały ma zakazywać w całym mieście eksponowania drastycznych treści przedstawiających m.in. wizerunki zwłok i ich fragmentów na wszystkich nośnikach, od bilbordów, ekranów LED po plakaty i ulotki. Aby tak się stało i projekt mógł trafić pod obrady radnych, musi się pod nim znaleźć co najmniej 300 podpisów mieszkańców Gorzowa. Zbieranie podpisów ma potrwać do końca lutego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości