Godziny dla seniorów zostaną zlikwidowane!

28 stycznia 2021, 13:13
fot. Shutterstock
Podczas czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział, że od 1 lutego zostaną zniesione godziny dla seniorów. O likwidację godzin dla seniorów apelowała branża handlowa. Jednocześnie 1 lutego zostaną otwarte wszystkie sklepy w galeriach handlowych.

Od czwartku 15 października 2020 roku obowiązują godziny dla seniorów. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w godz. 10-12 w sklepach spożywczych, w urzędach pocztowych, drogeriach i aptekach zakupy mogą zrobić tylko osoby powyżej 60 roku życia. 

Jednak jak pokazała rzeczywistość, zaledwie garstka seniorów robi zakupy w wyznaczonych godzinach. Większość z nich przychodzi do sklepu przez cały dzień. Również Polska Izba Handlu podkreśla, że godziny dla seniorów od 10 do 12 są zupełnie nietrafione, ponieważ sklepy w tym czasie są niemal puste. - Osoby starsze i tak robią zakupy w różnym czasie, a sklepy między 10 a 12 są niemal puste. Natomiast po godzinie 12 w rezultacie tworzyły się w nich kolejki, a jak wiemy tłok w czasie pandemii nie jest pożądany. Nie każdy klient chce się dostosować i ekspedienci muszą wypraszać młodsze osoby. Jest to kłopotliwe zwłaszcza w małych placówkach, gdzie nie ma ochrony – mówił w rozmowie z PAP Maciej Ptaszyński, wiceprezes Polskiej Izby Handlu.

Podczas konferencji w czwartek 28 stycznia, minister zdrowia zapowiedział, że godziny dla seniorów zostaną zlikwidowane. - Branża handlowa prosiła nas o zniesienie godzin dla seniorów. Postanowiliśmy przychylić się do tej prośby i znieść godziny dla seniorów od 1 lutego – komentuje minister zdrowia.

Jednocześnie od poniedziałku 1 lutego zostaną otwarte wszystkie sklepy w galeriach handlowych – oczywiście z zachowaniem reżimy sanitarnego. 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości