Wiadomości

Co na finał WOŚP w Gorzowie?

29 stycznia 2021, 11:32
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W niedzielę 31 stycznia odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Gorzowa pojawi się blisko 400 wolontariuszy. Organizatorzy finału przygotowali dla mieszkańców sporo ciekawych licytacji oraz niespodziankę muzyczną - koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne, scenę w centrum miasta zastąpi studio online.

Hasło tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to „Finał z głową”. Natomiast zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu na szpitalne oddziały laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy dziecięcej medycyny zabiegowej.

W niedzielę 31 stycznia na ulice Gorzowa wyjdzie ponad 400 wolontariuszy z dwóch sztabów „W Klubie u Szefa” oraz w Szkole Podstawowej nr 2. Wolontariusze będą kwestować do godz. 20. Orkiestrowe granie w tym roku wspierają również wolontariusze z „Gastronomika”, I LO, harcerze z SP 20 i GOK z Kłodawy. To są mini sztaby, grające z „Klubem U Szefa”. Z WOŚP grają też OSP Lipki Wielkie i OSP Stare Polichno.

W tym roku jednak nie będzie tradycyjnej sceny, a wszystkie wydarzenia odbędą się online. Pod facebookowym adresem sztabu WOŚP „Klubu u Szefa” pojawi się link do transmisji oraz licytacji gadżetów. Około godz.19 również online obędzie prezentacja i pokaz ognia jako element Światełka do Nieba. 

Wśród najciekawszych fantów na licytację w tym roku są m.in.: obraz w foramcie 3D z motywem z filmu „Obcy”, kalendarz z podpisami żużlowców KS Stal Gorzów, rower, foto książka z autografem Bartosza Zmarzlika, koszulka KS Warta Gorzów z autografami zawodników, obiad z europosłem Bartoszem Arłukowiczem. Natomiast OSP Lipki Wielkie przekazuje na licytacje: torbę z samochodu pożarniczego Renault D16, w której jest kurtka, bluza ,czapka, rękawice techniczne pożarnicze, piła jednoręczna, piła kabłąkowa oraz kalendarz

Ponadto miasto wystawia na licytację następujące rzeczy:

- Książkę „Kuchnia Regionów” autorstwa Łukasza Konika - ambasadora kampanii GORZÓW #Stąd Jestem. W książce zebrano przepisy na potrawy charakterystyczne dla poszczególnych regionów. Wśród nich, w rozdziale o Lubuskiem, są przepisy na Masło Jabłkowe i Szarlotkę z Renety Landsberskiej. Książka to nowość na rynku wydawniczym, Miasto Gorzów jest parterem wydawnictwa;

- Voucher na cały dzień darmowej jazdy miejską hulajnogą dla dwóch osób oraz zestaw gadżetów (1 zwycięzca - voucher dla 2 osób + zestaw). Miejskie hulajnogi działają w Gorzowie od maja 2020 roku. Są to jedyne elektryczne hulajnogi w całym regionie lubuskim. Stanowią jedną z atrakcji miasta. Od lipca współpracujemy z firmą w procesie promocji miasta. Dzięki tej współpracy możemy przekazać na licytację WOŚP bardzo atrakcyjny voucher do wykorzystania przez dwie osoby;

- Udział w sesji okładkowej w nowym odświeżonym magazynie samorządowym w terminie ustalonym z redakcją pisma. Gorzowskie Wiadomości Samorządowe wydawane są od 1999 roku, to czasopismo z tradycją, które opisuje i informuje mieszkańców o działaniach samorządu. Od jakiegoś czasu okładki GWS są zindywidualizowane. Wystawiamy na licytację udział w sesji fotograficznej i możliwość pojawienia się na okładce jednego z najstarszych bezpłatnych miesięczników w mieście, nakład pisma to 8 tys. egzemplarzy.

- Strój Gorzusia - miejskiej maskotki, która oficjalnie od 10 lat jest już na emeryturze, a kiedyś swoją obecnością ubarwiała miejskie wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Gorzowianie powołali ją do życia w 2005 r. podczas głosowania w „Gazecie Lubuskiej”. Gorzuś jest orłem, bo właśnie orzeł widnieje w godle miasta. Nosi też szorty w czerwono-biało-zielonych barwach miasta. W 2010 roku, gdy weszła w życie marka miasta Gorzów Przystań, Gorzuś przeszedł na emeryturę, choć od czasu do czasu pojawiał się jeszcze na miejskich wydarzeniach kulturalnych, najczęściej można go było spotkać w czasie przemarszu orkiestr dętych w czasie festiwalu orkiestr dętych „Alte Kameraden”. Ostatni raz „pracował” w Dzień Dziecka w ubiegłym roku. Strój Gorzusia jest unikatowy, zostały uszyte tylko dwa takie. Jeden zostanie w mieście, a drugi można wylicytować i mieć Gorzusia „na własność”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości