Wiadomości

Woodstock: Otwarte warsztaty graffiti

31 lipca 2011, 23:00
(fot. Bartosz Zakrzewski)
W czwartek (4 sierpnia) w Miasteczku Lubuskim na terenie przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą zrealizowany zostanie projekt: "Inwestycje LRPO - nowa przestrzeń dla młodych". Będzie to wspólne artystyczne dzieło młodych Lubuszan i gości naszego województwa.
Dzięki pomocy twórców graffiti, którzy opracują projekt i przeprowadzą warsztaty, młodzi ludzie będą mieli okazję wspólnie stworzyć oryginalny projekt nawiązujący do nowych możliwości, jakie oferują fundusze europejskie. Przedsięwzięcie to będzie składać się z dwóch części: wykonania projektu oraz warsztatów.

Zajęcia będą polegały na wspólnym malowaniu dużego hasła "młode Lubuskie" przy użyciu farb w sprayu w taki sposób, aby każdy uczestnik na przygotowanej powierzchni wypełniał litery powyższego hasła. Uczestnicy zostaną wyłonieni z grona młodzieży przebywającej na festiwalu. Organizatorzy spodziewają się co najmniej kilkunastu osób. Po instruktarzu pokazującym technikę malowania sprayem uczestnicy przystąpią do wspólnego działania. Na zakończenie prowadzący wydobędą litery z hasła „młode Lubuskie” ze wspólnego muralu.

W całość wkomponowane zostają inwestycje, jakie w Lubuskiem powstały dzięki Lubuskiemu Regionalnemu Programowi Operacyjnemu na lata 2007-2013. W ramach programu dofinansowano już ponad 750 inwestycji w regionie, wartość wsparcia to ponad 1,5 mld złotych. Wśród zrealizowanych projektów są także te, z których korzystają młodzi ludzie, np. biblioteki, baseny, hale sportowe, akademiki, uczelnie wyższe i szkoły.

trotuar

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości