Wiadomości

Gorzowski Salon Maturzystów

31 lipca 2011, 22:43
(fot. Bartosz Zakrzewski)
Marszałek Elżbieta Polak przyjęła honorowy patronat nad gorzowską edycją Salonu Maturzystów Perspektywy 2011. Po raz pierwszy ta ogólnopolska kampania informacyjna skierowana do maturzystów odbędzie się w Gorzowie.
Gospodarzem imprezy będzie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Maturzyści z województwa lubuskiego będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o zasadach matury w 2012 roku, a także poznać ofertę studiów na uczelniach w regionie i całej Polsce.

Tegoroczna kampania odbędzie się w dniach 5-29 września. Do Gorzowa Salon Maturzystów dotrze 12 września. Spotkania odbędą się w 18 ośrodkach akademickich. Organizatorzy szacują, że weźmie w nich udział ponad 200 tysięcy młodych ludzi, przede wszystkim maturzystów, ale także uczniów młodszych klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą z wyprzedzeniem poznać ofertę uczelni i wybrać wymarzony kierunek (prognozowana liczba tegorocznych maturzystów z woj. lubuskiego to 8,5 tys., a liczba odwiedzających salon to 5 tys.).

Kampanię wspierają Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, kuratoria oświaty oraz władze samorządowe. Co rok Salon Maturzystów zapewnia dostęp do rzetelnej i sprawdzonej informacji edukacyjnej tysiąc młodych ludzi, którzy już za kilka lat będą tworzyć naszą przyszłość. Salon Maturzystów wpisał się już w kalendarz imprez edukacyjnych we wszystkich województwach.

trotuar
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości