Wiadomości

Gorzowski Salon Maturzystów

31 lipca 2011, 22:43
(fot. Bartosz Zakrzewski)
Marszałek Elżbieta Polak przyjęła honorowy patronat nad gorzowską edycją Salonu Maturzystów Perspektywy 2011. Po raz pierwszy ta ogólnopolska kampania informacyjna skierowana do maturzystów odbędzie się w Gorzowie.
Gospodarzem imprezy będzie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Maturzyści z województwa lubuskiego będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o zasadach matury w 2012 roku, a także poznać ofertę studiów na uczelniach w regionie i całej Polsce.

Tegoroczna kampania odbędzie się w dniach 5-29 września. Do Gorzowa Salon Maturzystów dotrze 12 września. Spotkania odbędą się w 18 ośrodkach akademickich. Organizatorzy szacują, że weźmie w nich udział ponad 200 tysięcy młodych ludzi, przede wszystkim maturzystów, ale także uczniów młodszych klas szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą z wyprzedzeniem poznać ofertę uczelni i wybrać wymarzony kierunek (prognozowana liczba tegorocznych maturzystów z woj. lubuskiego to 8,5 tys., a liczba odwiedzających salon to 5 tys.).

Kampanię wspierają Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, kuratoria oświaty oraz władze samorządowe. Co rok Salon Maturzystów zapewnia dostęp do rzetelnej i sprawdzonej informacji edukacyjnej tysiąc młodych ludzi, którzy już za kilka lat będą tworzyć naszą przyszłość. Salon Maturzystów wpisał się już w kalendarz imprez edukacyjnych we wszystkich województwach.

trotuar

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości