Zwierzyn: Postawiono zarzuty

31 lipca 2011, 22:40
(fot. archiwum KWP w Gorzowie)
W środę policjanci Wydziału Kryminalnego KPP w Strzelcach Krajeńskich zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku 17 i 19 lat, mieszkańców gminy Zwierzyn, w związku z katastrofą na dworcu kolejowym, gdzie śmierć poniosły trzy osoby.
Mężczyźni to pracownicy i syn właściciela firmy transportowej, którzy wykonywali prace rozładunkowe na terenie wytwórni mas bitumicznych, skąd nadjechał skład wagonów towarowych.

Mężczyźni usłyszeli zarzut. W dniu 26 lipca 2011 roku w miejscowości Owczarki, w woj. lubuskim, działając wspólnie i w porozumieniu nieumyślnie spowodowali katastrofę w ruchu lądowym, w ten sposób, że rozłączyli stojący na bocznicy Wytwórni Mas Bitumicznych "Eurovia" skład siedmiu wagonów towarowych od hamulca zespolonego i cięgla lokomotywy oraz dokonali szeregu ręcznego zwolnienia układów hamulcowych we wszystkich siedmiu wagonach składu nie będąc do tego uprawnionym, w wyniku czego wagony samoczynnie zjechały szlakiem kolejowym w kierunku dworca kolejowego Strzelce Krajeńskie Wschód w miejscowości Zwierzyn, a następnie uderzyły w budynek dworca i wjechały do jego wnętrza uszkadzając konstrukcje budynku, na skutek czego śmierć poniosła osoba przebywająca w pobliżu tego budynku oraz dwie osoby przebywające w mieszkaniu na parterze.

Mężczyźni przyznani się do zarzutu i złożyli obszerne wyjaśnienia. W dniach 28 i 29 lipca br. mężczyźni zostali, postanowieniem Prokuratury Rejonowej w Strzelcach, zwolnieni. Dwóch objęto dozorem policyjnym, natomiast wobec trzeciego zastosowano poręczenie majątkowe.

Za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym z skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

trotuar

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości