Złapany po dwunastu latach!

31 lipca 2011, 22:52
(fot. Bartosz Zakrzewski)
Do Sądu trafił akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo sprzed 12 lat. Zatrzymanemu grozi dożywotnie więzienie.
Do zabójstwa doszło w 1999 roku w Górzycy. Niespełna 18-letni wtedy mężczyzna wdał się w sprzeczkę z 47-letnim mieszkańcem Dębna. Efektem kłótni było brutalne pobicie starszego mężczyzny.

Prowadzone przez kilka miesięcy postępowanie nie doprowadziło do zatrzymania sprawcy i zostało umorzone. Podjęli je na nowo w 2009 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Gorzowie. Ponownie zaczęli sprawdzać wcześniejsze ustalenia i przesłuchiwać świadków.

Wynikiem wspólnej pracy z Prokuraturą było ustalenie miejsca ukrycia istotnych dowodów przestępstwa. Przedmioty te znaleziono w nieczynnej od lat studni. Aby je wydostać, trzeba było przekopać się przez kilkumetrową warstwę gruzu, błota i śmieci, którymi studnia była zasypana.

Po zgromadzeniu dowodów udało się na ich podstawie wytypować domniemanego sprawcę zabójstwa. Sprawca został zatrzymany w woj. pomorskim, około 300 km od miejsca zbrodni.

W środę do Sądu trafił akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu mężczyźnie. Został on oskarżony o dokonanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do dożywotniego pozbawienia wolności.

trotuar

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości