Wiadomości

Alina Nowak zastępcą prezydenta

31 lipca 2011, 22:58
Alina Nowak (fot. 2lo.gorzow.pl)
W piątek prezydent Tadeusz Jędrzejczak, w sali kameralnej Filharmonii Gorzowskiej, powołał Alinę Nowak na zastępcę prezydenta ds. społecznych. Prezydent pożegnał natomiast odchodzących na emeryturę dyrektorów i powołał nowych.
Alina Nowak zastąpi wiceprezydent Zofię Bednarz, która odeszła na emeryturę. Na stanowisku zastępcy prezydenta ds. społecznych. Nowak będzie nadzorować bezpośrednio zadania edukacji, podstawowej opieki zdrowotnej i opieki społecznej, kultury, kultury fizycznej, spraw obywatelskich i promocji.

Alina Nowak (ur. 1958 r.) ukończyła filologię polską, specjalność nauczycielska na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ponadto studia podyplomowe - zarządzanie oświatą oraz ewaluacja dydaktyczna. W l. 1981–1987 pracowała w SP nr 9, w l. 1987–1997 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gorzowie, gdzie od 1993 do 1997 r. była wicedyrektorem.  W l. 1997–1999 zatrudniona w Kuratorium Oświaty w Gorzowie, w 1999 r. powróciła do ZSO nr 2 i objęła stanowisko dyrektora. Wielokrotnie nagradzana za swoją pracę m.in. Medalem Komisji Edukacji i Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

Na emeryturę odeszły - Jolanta Elżbieta Herma, dyrektorka wydziału administracji budowlanej oraz Franciszka Hubska, dyrektorka wydziału komunikacji.

Nowym dyrektorem wydziału administracji budowlanej została dotychczasowa zastępczyni Hermy - Danuta Szrejter (ur. 1953 r.). Absolwentka Politechniki Poznańskiej (mgr inż. budownictwa lądowego). Szrejter pracowała m.in. w Wojewódzkim Biurze Urbanistyki, Architektury i Nadzoru Budowlanego, w Urzędzie Wojewódzkim i Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego. W Urzędzie Miasta Gorzowa od 1999 r., w 2001 r. awansowała na stanowisko zastępcy naczelnika wydziału urbanistyki i administracji budowlanej UM, który został przekształcony w wydział administracji budowlanej.

trotuar

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości