Wiadomości

Mogą wypić kawę i zobaczyć bliskich przez… szybę [zdjęcia]

14 maja 2020, 11:33, ak
fot. Dom Pomocy Społecznej nr 1
Przez dwa miesiące podopieczni Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie nie mogli zobaczyć się ze swoimi bliskimi. Ta długa rozłąka nie służyła nikomu, dlatego też pracownicy DPSu postanowili otworzyć kawiarenkę pod koroną i umożliwić wypicie kawy oraz spotkanie, ale przez szybę.

Podopieczni Domów Pomocy Społecznej należą do grupy ryzyka, jeżeli chodzi o zakażenia koronawirusem i jego tragiczne skutki. Dlatego też DPSy w całej Polsce na czas pandemii zostały zamknięte i seniorzy nie mogli spotykać się ze swoimi bliskimi.

Pracownicy Domu Społecznej nr 1 przy ul. Podmiejskiej Bocznej w Gorzowie wpadli na pomysł, że zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa i ochrony przed wirusem, można pozwolić na spotkanie z rodziną przez… szybę.

- Długa rozłąka z rodzinami nie służy nikomu, a naszym mieszkańcom szczególnie. Dlatego chcemy, aby nasi podopieczni mogli w tym trudnym dla nich czasie, w bezpieczny sposób jednak zobaczyć swoich bliskich. Dlatego wpadliśmy na pomysł, aby otworzyć kawiarenkę pod koroną i umożliwić po dwóch miesiącach rozłąki spotkanie przez szybę, wypicie kawy i rozmowę przez telefon – opowiada Barbara Kałużna, dyrektor Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie.

Jako pierwsze z tej możliwości skorzystały córki pani Stasi, które były szczęśliwe, że mogą się zobaczyć chociaż przez szybę, porozmawiać i wspólnie wypić kawę. Ogromnie szczęśliwa była również pani Stasia, która po tak długiej rozłące zobaczyła swoje córki. Obecnie w DPS nr 1 przebywa 224 podopiecznych. Dlatego jeżeli ktoś chce się spotkać ze swoją bliską osobą, może umówić się na konkretny dzień i godzinę dzwoniąc pod numer telefonu 602 601 177 do pani Elżbiety Kubickiej. Spotkania przy kawie lub herbacie mogą odbywać się w godz. od 10 do 15.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

1/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

2/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

2/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

3/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

3/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

4/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

4/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

5/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

5/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

6/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

6/6 Kawiarenka pod koroną w DPS nr 1

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości