Wiadomości

Polacy podzieleni w sprawie tempa rozmrażania gospodarki

14 maja 2020, 11:17, red
37% Polaków uważa, że tempo rozmrażania gospodarki w Polsce jest za wolne. Co czwarty Polak jest zdania, że jest ono odpowiednie i niemal taki sam odsetek – że jest za szybkie. W grupie osób chcących szybkiego rozmrażania gospodarki przeważają mężczyźni oraz osoby z wyższym wykształceniem jak również osoby z grupy wiekowej 25-34 lata – wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia.

Proces rozmrażania gospodarki to obecnie jeden z kluczowych tematów dotyczący wszystkich – zarówno przedsiębiorców, jak i pracowników. Im dłużej gospodarka zostanie zamrożona, z tym gorszymi skutkami gospodarczymi należy się liczyć. Z drugiej strony jest kwestia zdrowotna. Badanie jasno pokazuje, że spora grupa Polaków uważa obecne tempo za szybkie, a wielu – za właściwe.

Wśród osób twierdzących, że obecne tempo rozmrażania gospodarki jest za szybkie jest nieco więcej ludzi młodych w wieku 18-24 lata, jak również mieszkańców małych miast.

Osoby twierdzące, że należy szybciej odmrażać gospodarkę stanowią największą grupę spośród badanych. Trzeba jednak przyznać, że wysoki jest odsetek tych, którzy uważają obecne tempo za szybkie lub w sam raz. Na pewno w dużej mierze opinie zależą od świadomości badanych oraz od indywidualnej sytuacji respondentów i tego, jak zamrożona gospodarka wpłynie na ich życie. A wpłynie na pewno na każdego z nas. Jedno jest pewne – przed rządem niełatwa decyzja, która może mieć duży wpływ z jednej strony na sytuacje gospodarczą kraju, z drugiej zaś – na sytuację zdrowotną – komentuje dr nauk ekonomicznych Adam Czarnecki z ARC Rynek i Opinia.

Informacja o badaniu

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI na panelu ePanel.pl w dniach 7-11 maja 2020 roku, próba N=1023, reprezentatywna ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, region zamieszkania i wielkość miejscowości.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości