Wiadomości

Gorzów: Żłobki i przedszkola otwierane etapami

4 maja 2020, 12:21, red
fot. Daniel Adamski, Urząd Miasta Gorzowa
Prezydent Gorzowa podjął decyzję, że publiczne żłobki i przedszkola w mieście będą otwierane etapami od poniedziałku 11 maja. W placówkach zostały przeprowadzone specjalne ankiety i jak się okazało, większość rodziców chce otwarcia żłobków i przedszkoli.

Władze Gorzowa jeszcze przed weekendem zapewniały, że będą się starały, aby miejskie żłobki i przedszkola zostały otwarte jak najszybciej. Wiadomo już na pewno, że nie stanie się to w środę 6 maja, a dopiero po weekendzie.

- Jak tylko została ogłoszona decyzja rządu o tym, że publiczne żłobki i przedszkola mogą być otwarte od 6 maja, prezydent Jacek Wójcicki wysłał pisma do premiera i ministerstw z prośbą o dokładne wytyczne. Ponadto we wszystkich placówkach przeprowadziliśmy ankietę wśród rodziców z pytaniem czy chcą, aby żłobki i przedszkola zostały otwarte dla dzieci. W żłobkach aż 70% ankietowanych rodziców było za otwarciem placówek, natomiast w przedszkolach była to 1/3 głosujących rodziców. Te wyniki pokazały, że jest sens działania i podjęcia przygotowań – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Miejskie żłobki i przedszkola mają być sukcesywnie otwierane od poniedziałku 11 maja. To oznacza, że na początku tygodnia zostaną uruchomione dwa żłobki, a później kolejne dwa. Również przedszkola będą otwierane etapami – miasto będzie się starało, aby do końca przyszłego tygodnia było czynnych jak najwięcej placówek dla najmłodszych dzieci.

- Rodzice, którzy zdecydują się puścić swoje pociechy do żłobka lub przedszkola będą musieli podpisać specjalne oświadczenie mówiące o tym, że dziecko oraz oni sami są zdrowi. Więcej szczegółów będzie znane dzisiaj po konwencie dyrektorów placówek oświatowych podczas którego będzie omawiany stan przygotowań, możliwości poszczególnych żłobków i przedszkoli oraz oczekiwania – komentuje Ciepiela.

Ważna informacje dla rodziców dzieci uczęszczających do publicznych żłobków – opłata od maja będzie pobierana tylko od tych rodziców, których dzieci będą chodzić do żłobka. Jeżeli ktoś postanowi, że maluch zostanie w nim w domu, nie będzie musiał płacić.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości