Wiadomości

Kurczakowa impreza z gwiazdami

28 sierpnia 2018, 08:00, red
fot. facebook.com/Moja-Gmina-Deszczno
W pierwszą sobotę września w podgorzowskim Deszcznie odbędzie się tradycyjna już impreza na pożegnanie lata, czyli Święto Pieczonego Kurczaka. Na scenie nie zabraknie gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Usłyszymy kultowy zespół Lady Pank i holenderską piosenkarkę Loonę.

Tegoroczne Święto Pieczonego Kurczaka odbędzie się w sobotę 1 września na placu kurczakowym w Maszewie. Świętowanie rozpocznie się od mszy św. w kościele w Deszcznie o godz. 12.30. Następnie ulicami Deszczna przejdzie korowód dożynkowy na plac w Maszewie. Tam o godz. 14 odbędzie się oficjalne rozpoczęcie Święta Plonów, a o godz. 17 odbędzie się inauguracja święta Pieczonego Kurczaka. Oczywiście nie zabranie również konkursu na grilowanie drobiu.

Jednak Święto Pieczonego Kurczaka to dla wielu przede wszystkim koncerty. A tych nie zabraknie w sobotnie popołudnie i wieczor. Jako pierwszy o godz. 17.30 na scenie pojawi się pochodzący z Gorzowa Dawid Kwiatkowski, który jest jest uwielbiany przez wiele nastolatek. Następnie o godz. 19.20 wystąpii zespół Loka znany m.in. z piosenki „Czyste powietrze”.

Pierwszą gwiazdą wieczoru będzie natoimast kultowy, polski zespół Lady Pank, który na polskiej scenie muzycznej działa od 1981 roku. Zespół wydał do tej pory 24 płyty i dziesiątki przebojów jak m.in. "Kryzysowa narzeczona", "Mniej niż zero", "Zawsze tam gdzie Ty", "Zostawcie Titanica" czy też "Stacja Warszawa". Koncert zespołu rozpocznie się o godz. 21.

Natomiast wyjątkową gwiazdą wieczoru będzie zagraniczna wokalistka Loona, która zdobyła popularność dzięki piosence „Bailando”. Wśród znanych hitów piosenkarki znajdziemy m.in. „Vamos a la playa” czy „Badam”. Holenderska wokalistka, która śpiewa przede wszystkim po hiszpańsku wydała do tej pory sześć albumów, ostatni pięć lat temu. Koncert Loony rozpocznie się o godz. 23 i potrwa do godz. 0.30.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości