• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wraca Święto Pieczonego Kurczaka! To będzie imprezowe zakończenie wakacji

13 marca 2024, 11:00, Anna Kluwak
fot. Gmina Deszczno
W ostatnią sobotę sierpnia w podgorzowskim Maszewie odbędzie się Święto Pieczonego Kurczaka. Impreza wraca po rocznej przerwie, co z pewnością ucieszy jej sympatyków. Na scenie mają się pojawić muzyczne gwiazdy dla każdego pokolenia. Jedną z nich ma być gwiazda polskiego rock'n'rolla, której jeszcze nigdy nie było na "Kurczaku".

Po rocznej przerwie spowodowanej oszczędnościami w gminie Deszczno, wraca największa impreza, czyli Święto Pieczonego Kurczaka. W ubiegłym roku wójt Deszczna Paweł Tymszan zdecydował, że rezygnuje z organizacji imprezy i remontu dwóch ulic na rzecz przywrócenia zawieszonych kursów autobusów MZK. Wszystko po to, aby mieszkańcy gminy Deszczno mieli jak dojeżdżać do pracy.

Jednak w tym roku impreza jest niezagrożona. Święto Pieczonego Kurczaka odbędzie się w sobotę 31 sierpnia na placu kurczakowym w Maszewie. Oczywiście nie zabraknie stoisk, wesołego miasteczka, dmuchańców, konkursów oraz koncertów. Kogo zatem zobaczymy na scenie?

- Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców gminy Deszczno i nie tylko. Święto Pieczonego Kurczaka wraca. Póki co, nie chcemy zdradzać jeszcze wykonawców. Jednak mogę powiedzieć, że wystąpi duża gwiazda polskiego rock'n'rolla, której jeszcze nigdy nie było na „Kurczaku”. Jest to TOP5 polskiej sceny muzycznej. Poza tym będzie gwiazda dla młodego pokolenia oraz gwiazda dla wszystkich - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno.

Szczegóły na temat Święta Pieczonego Kurczaka mamy poznać we wtorek 19 marca podczas specjalnej konferencji prasowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości