Wiadomości

Kurczakowa impreza na pożegnanie lata

1 września 2017, 10:38, red
Już w sobotę w podgorzowskim Deszcznie 11 edycja Święta Pieczonego Kurczaka. Na gości czeka wiele konkursów oraz przede wszystkim koncerty m.in. zespołu Red Lips czy Fun Fuctory.

 Święto Pieczonego Kurczaka, to impreza odbywająca się od 2006 roku w podgorzowskim Deszcznie. Tegoroczna, 11 edycja „Kurczaka” odbędzie się w sobotę 2 września. - Chcemy pożegnać lato imprezą, która przyciągnie tłumy. Przygotowaliśmy mieszankę różnych gatunków muzycznych – przyznaje Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno.

W sobotę na scenie rozstawionej na placu kurczakowym wystąpi Fun Factory, czyli kultowy zespół lat 90 muzyki eurodance. Zespół powstał w 1992 roku w Niemczech, niestety po 5 latach został rozwiązany. Na całe szczęście w 2013 roku Fun Factory został reaktywowany i koncertuje w starym składzie. Można śmiało stwierdzić, że chyba każdy zna takie hity jak „I wanna be with you”, „Celebration” czy też „Doh Wah Diddy”.

Oprócz tego wystąpi Red Lips, czyli polski zespół rockowy założony w 2010 roku. Zespół jest znany z takich piosenek jak „To co nam było”, „Czarne i białe” czy też „Zanim odejdziesz”.

Zobaczymy również Sound’n’Grace – to polski chór, wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk. Powstał w 2005 w Warszawie. Do tej pory nagrał kilka utworów wspólnie z innymi wykonawcami. Wśród najbardziej popularnych jest piosenka „Dach”, „Sens” i „Możesz wszystko”.

Na scenie pojawi się także Goleu uOrkiestra. Zespół założony przez braci łączy tradycyjne, etniczne brzmienia z wieloma gatunkami muzycznymi z pogranicza popu, muzyki alternatywnej, rock'n'rolla, rythm'n'bluesa, oraz muzyki jazzowej. Muzycy mają na swoim koncie takie hity jak "Lornetka", "Ściernisco" oraz "Crazy is my life".

PROGRAM IMPREZY

godz. 14 - plenerowa msza św. dożynkowa

godz. 15 - oficjalne rozpoczęcie gminnych dożynek

godz. 15.10 - ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy

godz. 15.20 - narodowe czytanie "Wesela"

godz. 15.30 - mała scena, program dla dzieci

godz. 15.40 - pokaz zumby

godz. 16 - konkurs dla publiczności

godz. 16.10 - pokaz grupy tanecznej "Deszczno Lejdis"

godz. 16.30 - start konkursu "Grillowania drobiu"

godz. 16.40 - koncert Wojciecha Gąssowskiego

godz. 17.50 - ogłoszenie wyników w Czerwoną Baśkę i Tysiąca

godz. 18 - ogłoszenie wyników konkursu "Grillowania drobiu"

godz. 18.30 - koncer zespołu Red Lips

godz. 19.45 - ogłoszenie wyników "Mistrzostw Grillowania"

godz. 20 - koncert chóru Sound'n'Grace

godz. 21.30 - koncert zespołu Golec uOrkiestra

godz. 23 - konert zespołu Fun Factory

DOJAZD NA ŚWIĘTO PIECZONEGO KURCZAKA

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim informuje, że na zlecenie wójta Gminy Deszczno realizowana będzie obsługa komunikacyjna „Święta Pieczonego Kurczaka”. 

Kursy z Gorzowa Wlkp. do Deszczna z przystanku Katedra o 16:00, 17:00, 18:00, 19:00 i 21:00 będą realizowane po trasie : Katedra (p. początkowy) – Most Staromiejski –ul. Grobla (Wał Okrężny, Zielona, Woskowa, Owcza) – ul. Koniawska (Koniawska, Koniawska -CPN, Podgórna n/ż, Graniczna) – ul. Poznańska (Zieleniec, Pszenna n/ż, Karnin, CPN n/ż,) – Deszczno/Lubuska (Skwierzyńska, Szkoła) – Maszewska (p. końcowy)

Kursy z Deszczna do Gorzowa Wlkp. z przystanku Maszewska o 16:25, 17:25, 18:25, 19:25, 21:25 oraz po koncercie Fun Factory będą realizowane po trasie: Maszewska (p. początkowy tymczasowy) – droga serwisowa równoległa do trasy S-3, ul. Sulęcińska (Zieleniec) – ul. Koniawska (Graniczna, Podgórna n/ż, Koniawska –CPN, Koniawska) – ul. Grobla (Owcza, Zielona, Wał Okrężny) – Most Staromiejski – Arsenał (p. końcowy)

Przejazd autobusami oszyldowanymi „Święto Pieczonego Kurczaka” jest bezpłatny.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości