Owsiak zaprasza niemieckich strażaków na Woodstock

21 lipca 2017, 09:38, ak
fot. archiwum
Lubuska straż pożarna podziękowała strażakom z Frankfurtu nad Odrą za pomoc w dotychczasowych festiwalach i podkreśliła, że w tym roku poradzą sobie sami. Z tą decyzją nie może pogodzić się Jurek Owsiak, który zaprasza strażaków do Pokojowego Patrolu.

O tym, że Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej w Gorzowie nie chce w tym roku pomocy strażaków z Frankfurtu nad Odrą pisaliśmy w tekście „Lubuscy strażacy nie chcą niemieckich służb na Woodstocku”.

Tej decyzji nie potrafi zrozumieć organizator Przystanku Woodstock. - Po raz pierwszy ze zdziwieniem przyjąłem fakt, że Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej i lubuska straż pożarna wysłała list do straży pożarnej we Frankfurcie nad Odrą, w którym dziękuje za współpracę niemieckim strażakom. Więc te wszystkie służby, który przyjeżdżały na Przystanek Woodstock nie otrzymały zaproszenia na imprezę, więc ja zapraszam. Zapraszam wszystkich, którzy z nami do tej pory współpracowali na Przystanku Woodstock . Będziecie pracowali z nami w systemie Pokojowego Patrolu, mamy takie prawo i będziemy z wielką przyjemnością po raz kolejny tworzyć z wami ten festiwal – mówił Jerzy Owsiak podczas specjalnej konferencji prasowej.

Tegoroczny 23. Przystanek Woodstock będzie zabezpieczało prawie dwa tysiące osób. Będą profesjonalne służby, policjanci, strażacy, ratownicy, ale tysiąc osób w pokojowym patrolu. Według organizatora, festiwal będzie miejscem bezpiecznym, gdzie każdy będzie mógł czuć się swobodnie.

- Zapraszamy do krainy wolności, do miejsca, gdzie tworzymy społeczeństwo obywatelskie, coś niezwykłego. W atmosferze, jaka obecnie panuje w kraju, to miejsce może być dla was czymś niezwykłym i wartościowym. Przystanek Woodstock tworzymy wszyscy razem. Chcemy, żeby ludzie, którzy do nas przyjadą poczuli, że to jest ich miejsce, że to jest ich „miasto”. To wszystko funkcjonuje jak mini państwo, które działa według prostych zasad etyki: bądź przyjazny, bądź otwarty i tolerancyjny, słuchaj drugiego człowieka i przede wszystkim nie wnoś alkoholu, narkotyków – podkreślał Owsiak.

Również marszałek województwa lubuskiego podkreślała, że Przystanek Woodstock jest miejscem, gdzie warto przyjechać. - Zapraszam cały świat na Przystanek Woodstock, do Kostrzyna nad Odrą! To tutaj w regionie lubuskim poczujecie się naprawdę wolni, a w tym roku także jak w bajce. Jesteśmy dumni, że możemy was gościć w regionie lubuskim, najbardziej otwartym i tolerancyjnym w kraju – mówiła Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Tegoroczny Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą i będzie miał charakter imprezy podwyższonego ryzyka.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości