Zaatakował policjanta kierującego ruchem [film]

2 sierpnia 2019, 13:02
fot. Lubuska policja
W czwartek w godzinach wieczornych w Kostrzynie nad Odrą, nagi i agresywny mężczyzna zaatakował policjanta kierującego ruchem. 36-latek za uderzenie policjanta został zatrzymany. Usłyszał zarzut związany z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza.

Policjanci z całego kraju od kilku dni zabezpieczają festiwal Pol’and’Rock pod hasłem „Kostrzyn 2019”. Przy zabezpieczeniu imprezy bierze udział 1600 policjantów, z czego aż 200 to funkcjonariusze ruchu drogowego. Policjanci kierują ruchem i starają się upłynnić przejazd przez miasto.

Korkujące się miasto i utrudnienia w ruchu wprowadzały dużo nerwowości nie tylko wśród kierowców, ale również wśród pieszych. W rejonie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Północną sytuacja była najgorsza. W czwartkowy wieczór 1 sierpnia nagi i agresywny mężczyzna zaatakował policjanta, który kierował ruchem na przejściu dla pieszych.

- Nagi, agresywny i lekceważący komunikaty policjantów mężczyzna wszedł na zatłoczone skrzyżowanie między auta i nie miał zamiaru go opuszczać. Kolejne próby zwracania uwagi przez policjantów były przez niego lekceważone. W pewnym momencie mężczyzna zaatakował policjanta. Na pomoc ruszyli inni, zabezpieczający ten rejon funkcjonariusze z ruchu drogowego i oddziałów prewencji. 36-latek został obezwładniony, ale wciąż stawiał opór. Został zatrzymany – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

36-latek usłyszał zarzut związany z naruszeniem nietykalności funkcjonariusza. Policjant w wyniku tego zdarzenia został ranny.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości