Wiadomości

Znamy trasę Marszu Równości w Gorzowie. Kierowców czekają utrudnienia

12 sierpnia 2022, 16:40
W sobotnie popołudnie 13 sierpnia przez Gorzów przejdzie II Marsz Równości. Uczestnicy parady wystartują z Bulwaru Zachodniego i będą maszerowali ulicami w centrum Gorzowa. W związku z tym kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przed nami weekend z Dobry Wieczór Gorzów

12 sierpnia 2022, 12:15
Przed nami kolejny sierpniowy weekend z wydarzeniami w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Na mieszkańców Gorzowa będą czekać koncerty na Starym Rynku oraz Wartowni, a także Piknik Chopinowski w Filharmonii Gorzowskiej.

Mieszkańcy Gorzowa znów będą mogli dostać sadzonki wrzosów i lawendy

12 sierpnia 2022, 11:34
W czwartek 18 sierpnia w centrum Gorzowa odbędzie się kolejna akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów". W jej ramach w czwartkowe popołudnie na przystanku autobusowym „Arsenał” rozdawane będą sadzonki m.in. lawendy czy wrzosów.

W Gorzowie powstał drugi parking kiss&ride

12 sierpnia 2022, 10:55
W pobliżu przystanku kolejowego Gorzów Wielkopolski Wschodni oraz Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu powstał parking kiss&ride, który umożliwia bezpłatny postój samochodów do dwóch minut. To drugi tego typu parking w Gorzowie, pierwszy powstał przy szpitalu na Dekerta.

Na kilku osiedlach w Gorzowie zostaną wymienione pojemniki na odpady

11 sierpnia 2022, 20:41
Mieszkańców osiedla Piaski, Manhattan, Górczyn, Dolinki czeka w najbliższych tygodniach wymiana pojemników na odpady. Wszystko przez to, że od 1 września za odbieranie śmieci w tej częściej Gorzowa będzie odpowiadała firma Inneko, a nie tak jak do tej pory Komunalnik. Również w podgorzowskich gminach zmienia się operator, ale tutaj nie będą wymieniane kubły.

Gorzów: W seacie przewozili 200 kg nielegalnego tytoniu

11 sierpnia 2022, 11:54
Policjanci z Gorzowa zatrzymali w centrum miasta seata, który w bagażniku auta przewoził 200 kg nielegalnego tytoniu. Kolejne 300 sztang papierosów bez znaków skarbowych akcyzy policjanci znaleźli w mieszkaniu jednego z mężczyzn podróżujących seatem. Funkcjonariusze zatrzymali 45 i 59-latka. Grozi im do 5 lat więzienia.

Roztrzaskał audi o drzewo. Kierowca uciekł z miejsca wypadku [zdjęcia]

11 sierpnia 2022, 09:03
W środowy wieczór doszło do poważnego wypadku w miejscowości Ściechówek. Kierujący samochodem osobowym marki audi uderzył w drzewo, przez co auto dachowało. Kierowca uciekł z miejsca wypadku, natomiast w pojeździe został ciężko ranny pasażer.

Nad Kłodawką zostanie wybudowany wybieg dla psów

10 sierpnia 2022, 18:29
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się zaprojektowaniem wybiegu dla psów nad rzeką Kłodawą. Jest to inwestycja, która zwyciężyła w kategorii rejonowej centrum/śródmieście w ramach budżetu obywatelskiego 2022.

W Gorzowie ma powstać pierwsze centrum opiekuńczo-mieszkalne

10 sierpnia 2022, 14:30
Władze Gorzowa chcą wybudować pierwsze w mieście centrum opiekuńczo-mieszkalne dla dorosłych osób niepełnosprawnych. Nowoczesny obiekt ma powstać przy ul. Osadniczej w Gorzowie. Obecnie trwają prace projektowo-kosztorysowe i uzyskiwanie wszystkich pozwoleń.

Przyczepa ze zbożem wbiła się w dom. W środku była kobieta z dzieckiem [zdjęcia]

10 sierpnia 2022, 11:47
Do niebezpiecznego wypadku doszło we wtorkowy poranek w Jastrzębniku. Kierowca ciągnika rolniczego jechał przez miejscowość z przyczepą wypełnioną zbożem. W pewnym momencie przyczepa odpięła się od ciągnika i uderzyła w budynek mieszkalny. W środku znajdowała się kobieta z dzieckiem. Okazało się, że kierowca ciągnika ma zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci sporządzili wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.


Fotoreportaże