Wiadomości › Miejskie

Przez Gorzów przeszedł Marsz Równości [film i zdjęcia]

24 sierpnia 2019, 17:19
Za nami pierwszy w Gorzowie Marsz Równości. W imprezie wzięło udział blisko 500 osób, które w pokojowej atmosferze przeszły przez os. Górczyn. Na drodze marszu nie zabrakło również przeciwników LGBT. Policjanci zatrzymali dwie osoby, które usłyszą zarzuty.

Kontrowersyjne busy jeżdżą po Gorzowie [film]

22 sierpnia 2019, 21:16
Od środy 21 sierpnia po ulicach Gorzowa jeżdżą oklejone busy, a z megafonów słychać przeróżne hasła o pedofilii czy środowiskach LGBT. Taka akcja nie podoba się części mieszkańców, którzy krytykują ten sposób edukacji społeczeństwa. Busy będą jeździł po mieście do soboty.

Sąd uchylił zakaz prezydenta. Marsz równości w Gorzowie się odbędzie.

21 sierpnia 2019, 13:13
Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim uchylił zakaz Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego dotyczący marszu równości, który zaplanowano na 24 sierpnia w naszym mieście.

Gorzów przeprasza za wandali [zdjęcia]

20 sierpnia 2019, 21:00
Pięknie promujecie Gorzów Wielkopolski – napisali na swoim portalu dziennikarze portalu mrzezyno24. Do tego dołączyli zdjęcia ławek, popisanych m.in. przez mieszkańców Gorzowa, a dokładnie os. Staszica. - Nie pozdrawiamy sprawców – dodają.

Trwa montaż hełmu na wieży katedry [zdjęcia]

19 sierpnia 2019, 13:20
Przez ostatnie tygodnie na wieżę katedry w Gorzowie były wciągane wielkie, drewniane elementy konstrukcji hełmu. Natomiast w poniedziałek 19 sierpnia rozpoczął się montaż konstrukcji na szczycie wieży.

Zarobki w Gorzowie niższe niż w powiecie

18 sierpnia 2019, 16:15
Główny Urząd Statystyczny opublikował raport za 2018 rok jeżeli chodzi o średnie zarobki brutto w powiatach i miastach na prawach powiatu. Jak się okazuje, w Gorzowie zarabia się kilkaset złotych poniżej średniej krajowej. Co ciekawe, wyższe zarobki są w powiecie gorzowskim, niż w samym mieście.

Ogromna awaria wodociągu w Gorzowie

18 sierpnia 2019, 11:30
Do poważnej awarii sieci wodociągowej doszło w Gorzowie. Wody w kranach nie mieli mieszkańcy kilku osiedli w mieście oraz w Wawrowie, Wojcieszycach, Czechowie, Janczewie, Różankach, Gralewie i Górkach. Rurociąg na szczęście został szybko naprawiony.

Żółte słupki do likwidacji

14 sierpnia 2019, 08:30
Pomimo protestów grupy mieszkańców os. Staszica, budowa stacji paliw przy ul. Fredry w Gorzowie nie została przerwana i właśnie trwają odbiory. Jak się okazuje, jest też wyrok sądu, który każe spółdzielni mieszkaniowej zlikwidować żółte słupki, które stanęły na granicy działek i odcięły dojazd inwestorowi.

Perfect zagra w Gorzowie

9 sierpnia 2019, 09:53
W niedzielę 1 września w gorzowskim amfiteatrze odbędzie się koncert zespołu Perfect. Wszystko z okazji 37. rocznicy Gorzowskich Wydarzeń Sierpniowych. Wstęp na koncert będzie możliwy za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Te będą rozdawane od przyszłego tygodnia.

Tesco w trakcie likwidacji. W sklepie zostają puste półki

8 sierpnia 2019, 21:24
W hipermarkecie Tesco przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie trwa od kilku dni wielka wyprzedaż produktów, które można kupić taniej nawet o 50%. Z dnia na dzień coraz więcej półek zaczyna świecić pustkami, a przy kasach ustawiają się spore kolejki.


Fotoreportaże


x