Miejskie

Znamy trasę Marszu Równości w Gorzowie. Kierowców czekają utrudnienia

12 sierpnia 2022, 16:40
W sobotnie popołudnie 13 sierpnia przez Gorzów przejdzie II Marsz Równości. Uczestnicy parady wystartują z Bulwaru Zachodniego i będą maszerowali ulicami w centrum Gorzowa. W związku z tym kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przed nami weekend z Dobry Wieczór Gorzów

12 sierpnia 2022, 12:15
Przed nami kolejny sierpniowy weekend z wydarzeniami w ramach cyklu "Dobry Wieczór Gorzów". Na mieszkańców Gorzowa będą czekać koncerty na Starym Rynku oraz Wartowni, a także Piknik Chopinowski w Filharmonii Gorzowskiej.

Mieszkańcy Gorzowa znów będą mogli dostać sadzonki wrzosów i lawendy

12 sierpnia 2022, 11:34
W czwartek 18 sierpnia w centrum Gorzowa odbędzie się kolejna akcja "Gorzów dla pszczół - kwiaty dla pasażerów". W jej ramach w czwartkowe popołudnie na przystanku autobusowym „Arsenał” rozdawane będą sadzonki m.in. lawendy czy wrzosów.

Na kilku osiedlach w Gorzowie zostaną wymienione pojemniki na odpady

11 sierpnia 2022, 20:41
Mieszkańców osiedla Piaski, Manhattan, Górczyn, Dolinki czeka w najbliższych tygodniach wymiana pojemników na odpady. Wszystko przez to, że od 1 września za odbieranie śmieci w tej częściej Gorzowa będzie odpowiadała firma Inneko, a nie tak jak do tej pory Komunalnik. Również w podgorzowskich gminach zmienia się operator, ale tutaj nie będą wymieniane kubły.

Nad Kłodawką zostanie wybudowany wybieg dla psów

10 sierpnia 2022, 18:29
Władze Gorzowa szukają firmy, która zajmie się zaprojektowaniem wybiegu dla psów nad rzeką Kłodawą. Jest to inwestycja, która zwyciężyła w kategorii rejonowej centrum/śródmieście w ramach budżetu obywatelskiego 2022.

Sportowcy amatorzy w końcu będą mogli korzystać ze stadionu lekkoatletycznego

9 sierpnia 2022, 15:40
Od środy 10 sierpnia sportowcy amatorzy będą mogli bez żadnych problemów korzystać z nowo wybudowanego stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego w Gorzowie. Stadion dla mieszkańców będzie dostępny w wyznaczonych godzinach.

Czeka nas noc spadających gwiazd

9 sierpnia 2022, 14:18
Jak co roku, sierpniowe niebo znowu rozbłyśnie dzięki rojowi Perseidów. Największą aktywność spadających gwiazd będziemy mogli zaobserwować w nocy z piątku 12 sierpnia na sobotę 13 sierpnia. Spadające gwiazdy można oglądać od godz. 21 do godz. 4 rano, jednak najlepsza widoczność jest około północy.

Miasto chwali się coraz niższym bezrobociem w Gorzowie

9 sierpnia 2022, 09:12
Według najnowszego raportu Wojewódzkiego Urzędu Pracy stopa bezrobocia w Gorzowie spadła z poziomu 2,4% w czerwcu do 2,3% w lipcu. Co trzeci zarejestrowany w urzędzie pracy jest długotrwale bezrobotny.

Trampoliny na Kwadracie zabite płytami [zdjęcia]

8 sierpnia 2022, 15:52
Maty do skakania znajdujące się na Kwadracie były notorycznie niszczone. Tylko od początku marca Urząd Miasta Gorzowa wydał na naprawę trampolin blisko 9 tys. zł. Urzędnicy zdecydowali, że z powodu zbyt częstej dewastacji trampolin oraz wysokich kosztów naprawy, maty póki co nie zostaną naprawione. Zamiast tego zostały zabite płytami budowlanymi OSB.

Gorzów: Kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców będzie mieć problemy z wodą

8 sierpnia 2022, 09:29
W środę 10 sierpnia Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie będzie prowadziło prace modernizacyjne na stacji pomp ZW Centralny. W związku z tym przez 10 godzin mieszkańcy os. Staszica, os. Sportowego i os. Europejskiego oraz ul. Chopina, Asnyka i Al. 3 Maja będą mieć problemy z wodą. Oprócz braku wody w kranach, może pogorszyć się jej jakość.


Fotoreportaże