Wiadomości

Władze w Zielonej Górze - włączcie myślenie!

11 lutego 2017, 17:15, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Ręce same składają się do oklasków. Zielona Góra załatwiła nam (prawie) bezpośrednie połączenie z Paryżem, Genewą, czy nawet Barceloną i Madrytem! Jak to możliwe? Wystarczy wsiąść w Babimoście do samolotu i przez Warszawę ruszyć w świat.

Gorzowianom jednak bliżej do Berlina – skąd polecą naprawdę w każdym kierunku i za mniejsze pieniądze. To jednak mało istotne z punktu widzenia władz w Zielonej Górze, które to za wszelką cenę chcą udowodnić, że istnienie portu lotniczego w Babimoście ma jakiekolwiek ekonomiczne uzasadnienie. Dlatego też wszyscy zostali zaangażowani do chwalenia nowych połączeń wykonywanych za ogromne pieniądze przez PLL LOT. Jednym słowem – wszystkie ręce na pokład! Ochy i achy płyną z każdej strony (najczęściej z południa). Profile facebookowe znanych polityków – z senatorem w różowej koszuli na czele – rozpływają się w dziękczynnych wpisach skierowanych do władz województwa lubuskiego. Bo te – za kilkanaście milionów złotych zafundowały mieszkańcom naszego regionu samolot do Warszawy. A z Warszawy to już tylko zdobywać świat.

Wielbiący tekst pojawił się także w zielonogórskim wydaniu Gazety Wyborczej – w dodatku o nazwie Magazyn Lubuski. I zapewne nie ma w tym nic nadzwyczajnego – w końcu cały oddział zielonogórsko-gorzowski utrzymuje się z datków od pani Marszałek – ogłoszenia o przetargach, np. sprzedaży służbowych hond pokazują się regularnie we wspomnianej gazecie.

Dziennikarze – wzorem celebrytów z południa – wyliczą jak to można teraz podróżować, startując z podzielonogórskiej wioski. Jest Genewa, jest Madryt, czy nawet Barcelona! Ba – jest nawet Odessa, Bukareszt, Kijów, Talin i Moskwa! - Teraz samolotem z Zielonej Góry (przez Warszawę) będziemy mogli dotrzeć, np. do Paryża w 4 godz. 10 min – czytamy na facebookowym profilu lotniska w Babimoście. Nikt jednak nie podaje ceny, bo ta – delikatnie mówiąc – odstrasza! Wspomniany lot do stolicy Francji via Warszawa kosztuje 754 złote w jedną stronę! Nic tylko wsiadać i lecieć!

Na szczęście mieszkańcy naszego regionu mają alternatywę. O wiele lepszą, tańszą i co najważniejsze – bez przesiadek. Mowa tu o lotniskach w Berlinie. Dojechać tam można w półtorej godziny, a polecieć we wszystkich kierunkach. Porównajmy tak bardzo zachwalane przez władze województwa połączenie do Paryża. Z lotniska Schonefeld do Paryża startuje dziennie 12 samolotów. Czas podróży to niecałe 2 godziny. Cena? Bilet możemy kupić nawet za 175 złotych.

Oczywiście, do Berlina trzeba dojechać, ale do Babimostu też. Z Gorzowa jest to duży problem, bo busy dowożące pasażerów na wioskę kursują regularnie tylko z Zielonej Góry. Nikt nie pomyślał, aby wykorzystać istniejące połączenie kolejowe łączące Gorzów z Zieloną Górą i podstawić autobus na stacji w Babimoście. Bo stacja kolejowa Babimost, a port lotniczy Babimost to dwa różne bieguny. Bez samochodu ani rusz.

Apeluję więc do władz województwa, radnych z naszego regionu, aby przestali ładować ogromne pieniądze w nie mające żadnego sensu połączenia lotnicze do Warszawy. Dziesiątki milionów złotych lepiej zainwestować w zakup nowoczesnych pojazdów szynowych i organizację szybkich połączeń do i z Berlina. I nie tylko z Gorzowa – także z Zielone Góry. Mieszkańcy tego miasta zapewne bardzo chętnie polecą na wakacje z Berlina, za o wiele mniejsze pieniądze. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie płacił za lot do Paryża 800 złotych, jak może szybciej i taniej polecieć ze stolicy Niemiec. Włączcie w końcu myślenie! Nie będziecie nigdy metropolią za jaką się uważacie!

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/9 Lotnisko w Babimoście

1/9 Lotnisko w Babimoście

2/9 Lotnisko w Babimoście

2/9 Lotnisko w Babimoście

3/9 Lotnisko w Babimoście

3/9 Lotnisko w Babimoście

4/9 Lotnisko w Babimoście

4/9 Lotnisko w Babimoście

5/9 Lotnisko w Babimoście

5/9 Lotnisko w Babimoście

6/9 Lotnisko w Babimoście

6/9 Lotnisko w Babimoście

7/9 Lotnisko w Babimoście

7/9 Lotnisko w Babimoście

8/9 Lotnisko w Babimoście

8/9 Lotnisko w Babimoście

9/9 Lotnisko w Babimoście

9/9 Lotnisko w Babimoście

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości