Magistrat kręci się wokół Facebooka?

9 lutego 2017, 11:10, Anna Warchoł
W ostatnich miesiącach da się zauważyć tendencję w Urzędzie Miasta Gorzowa do ogłaszania i wyboru większości rzeczy na portalu społecznościowym. A przecież nie każdy musi mieć tam konto.

Wybór koszulek z gorzowskimi pocztówkami za pomocą „lajków”, głosowanie na logo 760-lecia Gorzowa za pomocą „lajków” czy wpisywanie w komentarzach przejść dla pieszych, które powinny zostać lepiej oświetlone – to tylko niektóre sprawy ważne dla mieszkańców miasta, ogłoszone na portalu społecznościowym Facebook.

Drażni mnie to, że ostatnio wszystko kręci się praktycznie wokół Facebooka. Przecież nie każdy musi mieć konto na portalu społecznościowym. Znam wiele osób, które takiego konta nie mają i bronią się jak mogą przed jego założeniem.

Dlaczego więc urząd miasta z góry zakłada, że „wszyscy” muszą mieć swój profil i udzielać się na Facebooku? Nie można zrobić tradycyjnej ankiety lub ankiety na stronie internetowej magistratu czy też poprosić mieszkańców o przesyłanie maili ze swoimi propozycjami? Niestety większość rzeczy sprowadza się obecnie do wyboru za pomocą „lajków” czy „serduszek”. Jednak jak się ma ilość 347 „lajków” przy zwycięskim projekcie logo z okazji 760-lecia miasta do 120 tys. osób mieszkających w mieście? Oczywiście nie każdy angażuje się w sprawy miejskie, ale ta ilość nie jest w żaden sposób adekwatna do liczby mieszkańców, bo stanowi zaledwie 0,11 procent ogółu gorzowian.

Jakby tego wszystkiego było mało, to wydział promocji ogłosił kolejny konkurs – oczywiście na Facebooku. Tym razem zostało utworzone facebookowe wydarzenie „Siłownia plenerowa dla Gorzowa”, gdzie internauci mogą zagłosować na jedną z sześciu lokalizacji, gdzie docelowo powstanie siłownia zewnętrzna. 

Do wyboru jest: skwer Wawrzyniaka w sąsiedztwie placu zabaw; park 750-lecia Gorzowa; kwartał Al. 11 Listopada 92-98, Plac Słoneczny 1-4 i Słoneczna 42-49; ul. Dąbrowskiego w sądziedztwie placu zabaw przy Kłodawce; kwartał ul. Krótka, Kobylogórska i Zbąszyńska oraz ul. Dowbora Muśnickiego w sąsiedztwie placu zabaw. Siłownia powstanie w miejscu, które otrzyma najwięcej głosów facebookowiczów. Głosować można do 14 lutego.

Niestety mieszkańcy Gorzowa nie mają żadnej innej możliwości oddana głosu na inwestycję - tyllko i wyłącznie za pośrednictwem Facebooka. A przecież tak nie powinno być i możliwość wyboru powinien mieć każdy gorzowianin.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości