Z przymrużeniem oka: "Wiecie - rozumiecie", czyli dobra zmiana w regionalnych mediach

20 stycznia 2017, 21:17, Marcin Kluwak
„Dobra zmiana" dotarła też do lokalnych i regionalnych mediów. Dziennikarze Radia Zachód i Radia Gorzów zostali pozbawieni dostępu do najbardziej popularnych informacyjnych stacji telewizyjnych, a w regionalnej telewizji – niczym za komuny - nie wolno poruszać niewygodnych tematów.

Nie byłem w partii, nie byłem w SB czy UB, bo być nie mogłem – na to jestem za młody. Mam jednak wystarczająco dużo lat, aby pamiętać czasy komuny i zamiatanie pod dywan niewygodnych tematów. Obejrzałem też dużo polskich produkcji, które pokazywały czasy kiedy to w Polsce był socjalizm. Wtedy to towarzysze partyjni mówili: „wiecie – rozumiecie” - czyli w domyśle sprawa jest, ale trzeba ją umiejętnie zamieść pod dywan. Tylko wtedy było o wiele łatwiej, bo nie było internetu, komórek, sms-ów, a twórca faceebok-a zapewne nawet nie był w planach rodziny Zuckerbergów.

Szczerze mówiąc, to szkoda mi trochę kolegów i koleżanek którzy nie wybierali sobie szefów – Ci zmienili się wraz ze zmianą władzy. I nie twierdzę też, że w mediach publicznych nigdy nie było nacisku, bo zapewne każda władza chce mieć „swoją” telewizję i radio, lecz to co teraz się wyprawia w gorzowskiej TVP i zielonogórskim Radiu Zachód (oraz odpowiednio w ich lokalnych redakcjach – np. w Radiu Gorzów) woła już o pomstę do nieba.

Kilka dni temu TVP Gorzów odważyło się zrealizować materiał z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyemitowano go nawet w głównym wydaniu Informacji Lubuskich! Oczom nie wierzyłem – szczególnie po doniesieniach o tym, że jeden z oddziałów zamazał w materiale orkiestrowe serduszko – że któryś z wydawców zaakceptował ten temat. Następnego dnia chciałem zobaczyć powtórkę – jestem bowiem w gronie szczęśliwców, którzy otrzymują e-maile od TVP Gorzów z podsumowaniem dnia. Był tam też wspomniany materiał o WOŚP. Był – to dobre słowo. Był - ale link już nie działał – materiał został szybko usunięty z serwera publicznej telewizji.

Jak za dawnych, dobrych czasów zachował się też rzecznik jednej z publicznych instytucji, kiedy to zadzwonił do dyrektora gorzowskiego ośrodka TVP Gorzów. Sprawa dotyczyła trudnego pytania, które zadał jeden z dziennikarzy tej stacji. Pytanie było na tyle skomplikowane, że rzecznik nie mógł odpowiedzieć dziennikarzowi, tylko zadzwonił szybko do przełożonego. Żeby tylko nie zajmować się tą sprawą – bo to ośmieszy instytucję w której pracuje rzecznik i jest jej twarzą.

W regionalnym i lokalnym radiu też nie lepiej. Prezes stacji wyrywa sobie ostatnie włosy z głowy z powodu bardzo niskiej słuchalności Radia Gorzów i śladowej słuchalności Radia Zachód i szuka oszczędności. Ostatnio postanowił wszystkim dziennikarzom regionalnego i lokalnego publicznego radia odciąć dostęp do stacji telewizyjnych typu TVN24 i Polsat News. Teraz koledzy po fachu muszą oglądać jedynie słuszną stację – TVP Info i TVP Gorzów. Prezes Radia Zachód tłumaczy, że za dekodery satelitarne musiał płacić kilkaset złotych miesięcznie. Teraz płaci tylko abonament i jego dziennikarze już nie muszą oglądać kłamliwych treści przesyłanych przez proniemieckie stacje telewizyjne działające na szkodę Polaków i całego narodu Polskiego. Ciekawe czy niebawem w państwowym radiu i telewizji zostanie wprowadzony zakaz odwiedzania strony internetowej Gazety Wyborczej? Bo jeżeli ktoś tam jeszcze prenumeruje to czasopismo, to chyba postradał zmysły i jest samobójcą...

Na szczęście portal który Państwo właśnie odwiedzają jest niezależny politycznie. Piszemy to, co myślimy i tak już zostanie. Nas dobra zmiana nie dotknie!


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości