Wiadomości

Z przymrużeniem oka: "Wiecie - rozumiecie", czyli dobra zmiana w regionalnych mediach

20 stycznia 2017, 21:17, Marcin Kluwak
„Dobra zmiana" dotarła też do lokalnych i regionalnych mediów. Dziennikarze Radia Zachód i Radia Gorzów zostali pozbawieni dostępu do najbardziej popularnych informacyjnych stacji telewizyjnych, a w regionalnej telewizji – niczym za komuny - nie wolno poruszać niewygodnych tematów.

Nie byłem w partii, nie byłem w SB czy UB, bo być nie mogłem – na to jestem za młody. Mam jednak wystarczająco dużo lat, aby pamiętać czasy komuny i zamiatanie pod dywan niewygodnych tematów. Obejrzałem też dużo polskich produkcji, które pokazywały czasy kiedy to w Polsce był socjalizm. Wtedy to towarzysze partyjni mówili: „wiecie – rozumiecie” - czyli w domyśle sprawa jest, ale trzeba ją umiejętnie zamieść pod dywan. Tylko wtedy było o wiele łatwiej, bo nie było internetu, komórek, sms-ów, a twórca faceebok-a zapewne nawet nie był w planach rodziny Zuckerbergów.

Szczerze mówiąc, to szkoda mi trochę kolegów i koleżanek którzy nie wybierali sobie szefów – Ci zmienili się wraz ze zmianą władzy. I nie twierdzę też, że w mediach publicznych nigdy nie było nacisku, bo zapewne każda władza chce mieć „swoją” telewizję i radio, lecz to co teraz się wyprawia w gorzowskiej TVP i zielonogórskim Radiu Zachód (oraz odpowiednio w ich lokalnych redakcjach – np. w Radiu Gorzów) woła już o pomstę do nieba.

Kilka dni temu TVP Gorzów odważyło się zrealizować materiał z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wyemitowano go nawet w głównym wydaniu Informacji Lubuskich! Oczom nie wierzyłem – szczególnie po doniesieniach o tym, że jeden z oddziałów zamazał w materiale orkiestrowe serduszko – że któryś z wydawców zaakceptował ten temat. Następnego dnia chciałem zobaczyć powtórkę – jestem bowiem w gronie szczęśliwców, którzy otrzymują e-maile od TVP Gorzów z podsumowaniem dnia. Był tam też wspomniany materiał o WOŚP. Był – to dobre słowo. Był - ale link już nie działał – materiał został szybko usunięty z serwera publicznej telewizji.

Jak za dawnych, dobrych czasów zachował się też rzecznik jednej z publicznych instytucji, kiedy to zadzwonił do dyrektora gorzowskiego ośrodka TVP Gorzów. Sprawa dotyczyła trudnego pytania, które zadał jeden z dziennikarzy tej stacji. Pytanie było na tyle skomplikowane, że rzecznik nie mógł odpowiedzieć dziennikarzowi, tylko zadzwonił szybko do przełożonego. Żeby tylko nie zajmować się tą sprawą – bo to ośmieszy instytucję w której pracuje rzecznik i jest jej twarzą.

W regionalnym i lokalnym radiu też nie lepiej. Prezes stacji wyrywa sobie ostatnie włosy z głowy z powodu bardzo niskiej słuchalności Radia Gorzów i śladowej słuchalności Radia Zachód i szuka oszczędności. Ostatnio postanowił wszystkim dziennikarzom regionalnego i lokalnego publicznego radia odciąć dostęp do stacji telewizyjnych typu TVN24 i Polsat News. Teraz koledzy po fachu muszą oglądać jedynie słuszną stację – TVP Info i TVP Gorzów. Prezes Radia Zachód tłumaczy, że za dekodery satelitarne musiał płacić kilkaset złotych miesięcznie. Teraz płaci tylko abonament i jego dziennikarze już nie muszą oglądać kłamliwych treści przesyłanych przez proniemieckie stacje telewizyjne działające na szkodę Polaków i całego narodu Polskiego. Ciekawe czy niebawem w państwowym radiu i telewizji zostanie wprowadzony zakaz odwiedzania strony internetowej Gazety Wyborczej? Bo jeżeli ktoś tam jeszcze prenumeruje to czasopismo, to chyba postradał zmysły i jest samobójcą...

Na szczęście portal który Państwo właśnie odwiedzają jest niezależny politycznie. Piszemy to, co myślimy i tak już zostanie. Nas dobra zmiana nie dotknie!

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości