Wiadomości

Egipt, Grecja, a może Bałtyk?

6 lipca 2015, 09:13, Renata Zawadzka
fot. Anna Warchoł
W tym roku zdarzyła się rzecz dziwna. Nie musimy już zazdrościć sąsiadom zagranicznych wyjazdów. Jaka ulga! Co roku o tej porze nie mogliśmy spać, widząc w rękach sąsiadów bilety lotnicze do Egiptu, Grecji czy Tunezji.

Grecja jest pogrążona w wielkim kryzysie i nie myśli już o turystach, ale o sobie. Kolejki przed bankomatami, droga żywność, hotele na progu bankructwa, to wszystko może sprawić, że nasz urlop zamieni się w koszmar.

Jeszcze gorzej jest w Tunezji. Ten spokojny dotąd kraj (byłam tam 6 lat temu) zmierzyć  się musiał z traumatycznymi wydarzeniami na plaży, gdzie islamscy ekstremiści zabili ponad 30 turystów. Strach padł na wszystkich wypoczywających, którzy lawinowo zaczęli opuszczać  ten przyjazny turystom region.

Wybuchy bomb w egipskich hotelach także spowodowały, że turyści nie mogą czuć się bezpiecznie. Bo czy można być spokojnym, widząc za autokarem  wycieczkowym, obstawę żołnierzy z karabinami? W Turcji zamieszki, w Izraelu konflikt z Palestyną, we Włoszech bardzo drogo i mafia sycylijska, w Hiszpanii kryzys i bezrobocie...

Czy można więc zazdrościć komuś zagranicznych wakacji? A u nas spokojne Mazury, zatłoczony wprawdzie, ale przyjazny turystom Bałtyk, lokalne atrakcje w każdym zakątku Polski  i jesteśmy wśród swoich, a to jest często najważniejsze, szczególnie  w sytuacjach kryzysowych.

Dlatego cieszmy się każdym dniem swojego urlopu, spędzając go nawet na  pięknej nadwarciańskiej plaży, korzystając z nowoczesnych wynalazków nad jeziorem w Kłodawie, czy imprez sportowych nad jeziorem w Nierzymiu. Już nie musimy zazdrościć innym palm i egzotycznych zwierząt. Te pierwsze mamy nad Wartą, a drugie w Świerkocinie. Pamiętajcie, że udany urlop zależy od nas, a nie od naszych pieniędzy!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości