• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/0°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Jest ostateczna lokalizacja placu do ćwiczeń fanów motoryzacji

24 kwietnia 2023, 12:14
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie wybrała firmę, która przygotuje dokumentację projektową placu do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji w Gorzowie. Ponadto została już podana ostateczna lokalizacja placu. Ten powstanie na działce przy ul. Małyszyńskiej w Gorzowie.

W 2021 roku doszło do zaciętej walki pomiędzy dwoma projektami, które zostały zgłoszone w kategorii ogólnomiejskiej w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Chodziło o projekt „Plac do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji” oraz "Odtworzenie dawnych zadrzewień w centrum miasta". Ostatecznie to budowa placu dla motocyklistów wygrała w kategorii ogólnomiejskiej zdobywając 2540 głosów.

Chociaż inwestycja zwyciężyła, to do tej pory nie została wybudowana, więc mieszkańcy dopytywali się, jaki jest sens głosowania w budżecie obywatelskim. - Nie rozumiem dlaczego plac, który przecież wygrał nie został wybudowany, a drzewa które zdobyły mniej głosów i tak zostały posadzone. To jest nie fair. Po co w takim razie ten budżet obywatelski? To jest jakaś fikcja – pisał w styczniu czytelnik Bartłomiej.

Taka będzie lokalizacja placu do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji w Gorzowie

Plac dla motocyklistów najpierw miał znajdować się przy ul. Mironickiej koło drogi S3, ale ze względu na zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego, trzeba było zmienić lokalizację. Następnie w projekcie zgłoszonym do budżetu obywatelskiego pojawił się teren przy ul. Fabrycznej, ale ostatecznie i tak lokalizacja została zmieniona.

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie poinformowała właśnie, że inwestycja powstanie na działce przy ul. Małszyńskiej, obręb Chróścik. Jest to działka o powierzchni niespełna 1 hektara, która znajduje się w pobliżu drogi S3.

Powstała już wstępna koncepcja placu, wykonano badania geotechniczne podłoża. Ponadto spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę, który przygotuje dokumentację projektową placu. Wykona ją firma Siedem Wzgórz Krzysztof Leśnicki z Gorzowa. 

Wykonawca będzie miał 100 dni od dnia podpisania umowy na przygotowanie projektu. Spółka planuje ogłoszenie przetargu w III kwartale 2023 roku.

- Wybór miejsca dla realizacji inwestycji został wskazany w uzgodnieniu z Wydziałem Rewitalizacji i Konsultacji Społecznych oraz Wydziałem Gospodarki Nieruchomościami i Majątku Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Jest to ciekawe zadanie, jednakże związane z pewnymi obciążeniami, które dotyczą m.in. ekologii, hałasu i co szczególnie istotne bezpieczeństwa. Dlatego decyzja o wyborze miejsca nie jest łatwa, ponieważ musi uwzględnić te wszystkie czynniki - tłumaczy Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości