• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Nowe schody są niebezpieczne, więc zostaną... ponownie przebudowane [zdjęcia]

21 lipca 2022, 10:24
fot. gorzowianin.com
Nowo wybudowane schody przy ul. Fredry, które prowadzą do parku Słowiańskiego są niebezpieczne, ponieważ są strome i nie mają odpowiednich platform, aby móc w bezpieczny sposób zjechać z nich z wózkiem. Miasto zdecydowało ostatecznie, że schody zostaną ponownie przebudowane, tak aby były bezpieczne dla ich użytkowników.

Portal gorzowianin.com jak pierwszy poruszał problem wyremontowanych schodów przy ul. Fredry, które prowadzą do parku Słowiańskiego. Nasza czytelniczka Katarzyna alarmowała, że schody są niebezpieczne i stanowią one zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Czytelniczka: Gorzów oprócz Schodów Donikąd ma również schody do niczego!".

- Schody skonstruowane są tak, iż pod stopami na wielu stopniach nie czuje się poziomu, tylko pochylenie w dół. Ale to nic w moim przypadku, ponieważ ja dwoma rękoma usiłowałam utrzymać wózek z dzieckiem. Nie ma możliwości zatrzymania się na jakiś poziomach pomiędzy odcinkami schodów, leci się w dół! Nie ma też możliwości zawrócenia, manewr na zjeździe jest niewykonalny. Ciężar wózka z dzieckiem na tak długim odcinku, lecącym bez wytchnienia w dół jest tylko narastający. Perspektywa, że na dole jest jedna z głównych ulic Gorzowa jest przerażająca. Modliłam się ze łzami w oczach, żeby dać radę – relacjonowała w marcu czytelniczka Katarzyna.

Wówczas wykonawca schodów podkreślał, że schody zostały wykonane zgodnie z projektem, który otrzymali od Urzędu Miasta Gorzowa. Z kolei urzędnicy podkreślali, że zwrócą się do wykonawcy, aby lepiej oznaczył schody.

Co istotne, od marca aż do teraz schody przy ul. Fredry były cały czas zamknięte i niedostępne dla mieszkańców. Jak się właśnie okazało, na ich otwarcie gorzowianie jeszcze poczekają, bo właśnie ruszyła ich ponowna przebudowa. Skąd taka decyzja? Podczas odbiorów uznano, że schody są niebezpieczne dla użytkowników i trzeba przebudować niektóre elementy, aby poprawić bezpieczeństwo.

Prace polegają na rozbiórce i ponownej budowie poszczególnych elementów schodów. Roboty mają potrwać do września 2022 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

1/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

2/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

2/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

3/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

3/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

4/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

4/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

5/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

5/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

6/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

6/6 Schody na Fredry zostaną przebudowane

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości