• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Trwa rozbudowa DK22. Miasto szuka firmy, która wyremontuje starą jezdnię dwóch ulic

20 lipca 2022, 12:45
fot. Marcin Kluwak
Władze Gorzowa ogłosiły przetarg na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że trwa właśnie rozbudowa drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego. Jednak jak się okazuje, wymianą nawierzchni na starej jezdni ma zająć się nowy wykonawca.

Trwa rozbudowa drogi krajowej nr 22 ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego w Gorzowie. Inwestycją wartą 73 mln 988 tys. zł zajmuje się firma Budomex S.A. Według pierwotnego terminu, prace powinny zakończyć się w styczniu 2022 roku. Jednak według ostatniego aneksu do umowy, DK22 ma być gotowa do końca listopada 2022 roku.

Wykonawca na początek wybudował drugą jezdnię ul. Łukasińskiego, która jest gotowa od początku 2021 roku i wydawałoby się, że zostanie udostępniona dla kierowców. Jednak nie jest to możliwe, dopóki nie zostanie wybudowane rondo na skrzyżowaniu ul. Łukasińskiego i Zawackiej. Roboty w tym miejscu toczą się powoli i nie widać spektakularnych efektów. Natomiast jeżeli chodzi o budowę drugiej jezdni ul Zawackiej, to tutaj są najmniej zaawansowane prace. Z kolei przy ul. Walczaka postęp prac jest najbardziej widoczny. Gotowe jest już praktycznie całe torowisko tramwajowe do ul. Fieldorfa-Nila oraz w większości druga jezdnia ul. Walczaka. Natomiast w ostatnim czasie wykonawca zabrał się za przebudowę ronda Gdańskiego.

Wydawałoby się, że firma Budomex S.A., która zajmuje się rozbudową drogi krajowej nr 22, wyremontuje również obecne jezdnie ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego w ramach jednej inwestycji. Jednak nic bardziej mylnego. Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na remont starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do czwartku 4 sierpnia 2022 roku.

Firma, która wygra przetarg będzie musiała zająć się sfrezowaniem obecnej, zniszczonej nawierzchni, a następnie wykonaniem nowej warstwy ścieralnej. W ramach prac przewidziana jest również regulacja 53 studzienek kanalizacyjnych. Wykonawca będzie miał 3 miesiące od dnia podpisania umowy na wymianę nawierzchni na starej jezdni ul. Zawackiej i Łukasińskiego.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z pytaniami, dlaczego remont starej nawierzchni ul. Zawackiej i Łukasińskiego nie został włączony do inwestycji, która obejmuje rozbudowę DK22.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości