Wiadomości

Miasto przeprowadziło test. Jedna firma zainteresowana przebudową Schodów Donikąd

7 lipca 2022, 16:24
fot. Agata Wojtkowiak i Rozalia Idziak, Politechnika Poznańska
Władze Gorzowa postanowiły sprawdzić ile prywatnych firm będzie zainteresowanych inwestycją w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, jeżeli chodzi o przebudowę Schodów Donikąd i ich otoczenia. W teście rynku wzięła udział jedna zainteresowana firma.

W ubiegłym roku władze Gorzowa wspólnie z wydziałem architektury Politechniki Poznańskiej zorganizowały konkurs urbanistyczny na zagospodarowanie Schodów Donikąd. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Tak według studentek z Poznania powinny wyglądać Schody Donikąd w Gorzowie"

Natomiast w maju 2022 roku miasto ruszyło z testem rynku. - Test rynkowy w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego jest to wstępne badanie zainteresowania partnera prywatnego realizacją przedsięwzięcia wspólnie z miastem. Partnerstwo publiczno-prywatne to skomplikowany proces - tłumaczy Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent Gorzowa.

Potencjalni inwestorzy mogli wypełnić specjalną ankietę do końca czerwca. Jak się właśnie okazało, tylko jedna firma wzięła udział w teście rynku i jest potencjalnie zainteresowana realizacją projektu partnerstwa publiczno-prywatnego w ramach zadania „Zagospodarowanie przestrzeni miejskiej w Śródmieściu przy ul. Drzymały w Gorzowie Wlkp. pod funkcje usługowe, mieszkaniowe i rekreacyjne”.

- W ogłoszonym przez miasto memorandum informacyjnym wraz z ankietą na potrzeby testowania rynku wpłynęła jedna oferta od wykonawcy posiadającego doświadczenie w branży budowlanej. Przeprowadzony testu rynku dał miastu możliwość oceny czy pomysł na realizację przedmiotowego projektu w formule umowy partnerstwa publiczno- prywatnego ma uzasadnienie rynkowe, czyli sprawdzenie, że istnieją podmioty gospodarcze zainteresowane pełnieniem roli inwestora prywatnego dla przedmiotowego projektu, a złożona oferta jest jakby potwierdzeniem zainteresowania – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Uzyskane odpowiedzi z ankiety posłużą do weryfikacji optymalnego zakresu funkcjonalnego przedsięwzięcia oraz akceptowalnego modelu jego realizacji i utrzymania, które będą miały istotne znaczenie dla jego wdrożenia, właściwej realizacji oraz przyczynią się do wypracowania najkorzystniejszych rozwiązań, których następstwem będzie ponowienie testowania rynku.

- W kolejnych działaniach miasto przeanalizuje odpowiedzi na zadane w teście pytania i oceni, czy i na ile będzie potrzeba korekty zakresu/warunków. Ponadto 12 lipca odbędzie się wizyta studyjna z udziałem eksperta partnerstwa publiczno-prywatnego – mówi Ciepiela.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości