• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec przebudowy mostu w Łupowie. Droga zostanie otwarta dla kierowców

7 lipca 2022, 13:46
fot. Damian Pyta
Szybciej niż zakładano, zakończyła się przebudowa mostu w Łupowie. Wszystko wskazuje na to, że most zostanie udostępniony dla ruchu w piątkowe popołudnie 8 lipca. Jak podkreśla Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, puszczenie ruchu samochodowego, nie oznacza jednak zakończenia wszystkich prac.

Przebudowa mostu w Łupowie to jedna z najbardziej uciążliwych inwestycji dla mieszkańców gminy Bogdaniec oraz mieszkańców Gorzowa poruszających się drogą wojewódzką nr 132. Przez inwestycję kierowcy musieli korzystać z wielokilometrowych objazdów m.in. przez Bolemin i Krzeszyce oraz przez Baczynę i Racław, co nie podobało się mieszkańcom, którzy narzekali na zwiększony ruch pojazdów.

Inwestycją zajmowała się firma Detal Konstrukcje z Biertnatowic za kwotę 1 mln 963 tys. 938,12 zł, która zgodnie z umową podpisaną z inwestorem, czyli Zarządem Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze miała czas na zakończenie wszystkich prac do 8 sierpnia 2022 roku.

Jednak mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców gminy Bogdaniec i Gorzowa. Prace zostały zakończone szybciej i wszystko wskazuje, że w piątek 8 lipca kierowcy będą mogli przejechać przez nowo wybudowany most i skończą się objazdy.

- Robimy wszystko, aby w piątek 8 lipca po południu otworzyć dla ruchu przebudowywany most.. Generalnie inwestycja jest na tyle ukończona, że można puścić samochodowy. Zgodnie z umową wykonawca miał czas do 8 sierpnia na realizację inwestycji. W ostatnich tygodniach sprężył się z pracami i dzięki temu, przebudowa mostu została zakończona szybciej. Pomimo puszczenia ruchu, wykonawca będzie w dalszym ciągu prowadził jeszcze prace porządkowe i wykończeniowe – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Grzegorz Szulc, zastępca dyrektora ds. zarządzania drogami i mostami w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w zielonej Górze.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości