• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nowe zaplecze dla sportowców pod znakiem zapytania

7 lipca 2022, 11:00
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Przy nowym stadionie lekkoatletycznym w Gorzowie ma zostać wybudowane nowoczesne zaplecze dla sportowców. Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie otworzyła właśnie oferty, która wpłynęły do przetargu. Jak się okazuje, najtańsza oferta jest na kwotę ponad 17 mln zł, czyli o 11 mln zł więcej, niż zapisano w budżecie.

Nowoczesny stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego w Gorzowie jest już gotowy. Inwestycja została zrealizowana przez firmę Tamex Obiekty Sportowe za kwotę 17 mln 849 tys. zł. Na nowym obiekcie jeszcze podczas wakacji ma się odbyć ogólnopolski mityng lekkoatletycznych, natomiast w 2023 roku Gorzów zostanie gospodarzem 99. edycji mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. Dlatego tak ważne jest zaplecze zaplecza socjalno-szatniowe dla sportowców, którzy będą korzystać ze stadionu.

W związku z tym spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie szukała firmy, która zajmie się budową budynku zaplecza sanitarno-administracyjnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i urządzeniami zagospodarowania terenu w systemie zaprojektuj i wybuduj w ramach zadania: „Modernizacja obiektu sportowego – stadion lekkoatletyczny przy ul. Krasińskiego”. Więcej na temat inwestycji pisaliśmy w artykule "Nowoczesny stadion lekkoatletyczny już jest. Teraz czas na zaplecze dla sportowców".

Jak się okazało, do przetargu wpłynęły dwie oferty, które znacznie przekraczają założony budżet. Jak czytamy w dokumentach postępowania, spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie przeznaczyła na inwestycję 6 mln zł. Natomiast do przetargu zgłosiła się firma Gotech z Gorzowa, która zaoferowała 17 mln 501 tys. 121,69 zł oraz firma Kapibara z Knurowa, która zaoferowała 19 mln 448 tys. 320,12 zł.

Tym samym najtańsza oferta jest o 11 mln 501 tys. 121,69 zł droższa, niż zakładany budżet. Teraz pracownicy spółki będą analizować dokumenty pod względem formalnym. Jednak wszystko wskazuje, że przetarg zostanie unieważniony, ponieważ różnica pomiędzy budżetem, a oferowaną kwotą jest zbyt duża. Póki co, spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie nie podjęła decyzji co dalej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości