• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Rusza przebudowa ronda Gdańskiego. Nie będzie wjazdu w ul. Górczyńską

6 lipca 2022, 16:05
fot. gorzowianin.com
W czwartkowy wieczór wykonawca przebudowy DK22 w Gorzowie przystąpi do kolejnego etapu prac, które będą obejmowały przebudowę ronda Gdańskiego. W związku z tym zamknięty zostanie wjazd i wyjazd z ronda Gdańskiego w ul. Górczyńską. Kierowców czekają objazdy.

Rozbudową drogi krajowej nr 22 nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Zawackiej i Łukasińskiego w Gorzowie zajmuje się firma Budomex S.A. Inwestycją warta 73 mln 988 tys. zł według pierwotnego terminu miała być gotowa do stycznia 2022 roku. Jednak według ostatniego aneksu do umowy, DK22 ma być gotowa do końca listopada 2022 roku.

W czwartek 7 lipca w godzinach wieczornych, wykonawca przystąpi do kolejnego etapu prac, który obejmie przebudowę ronda Gdańskiego. W związku z tym zamknięty zostanie wjazd i wyjazd z ronda Gdańskiego w ul. Górczyńską.

Co istotne, kierowcy jadący od ronda Niepodległości w kierunku ronda Gdańskiego będą mieli możliwość dojazdu do ul. Kućki lub zawrócenia w kierunku ronda Niepodległości poprzez wykonany tymczasowy przejazd w pasie dzielącym jezdnie ul. Górczyńskiej.

Udostępniony zostanie również dojazd z ul. Górczyńskiej w ul. Walczaka poprzez starą jezdnię ul. Górczyńskiej, która tymczasowa zostanie podłączona do ul. Walczaka. Kierowcy będą mogli tam skręcić wyłącznie w prawo, w kierunku centrum.

Na przecięciu ul. Walczaka i Zawackiej wykonane zostanie tymczasowe, mniejsze niż dotychczas rondo, z wyspą środkową uformowaną z separatorów. Na rondzie funkcjonować będą trzy wloty i trzy wyloty. Zachowany zostanie przejazd w ciągu DK-22 oraz połączenie z ul. Walczaka w kierunku centrum. Dla pieszych i rowerzystów wyznaczone zostaną tymczasowe przejścia i korytarze w sąsiedztwie ronda Gdańskiego.

OBOWIĄZUJĄCE OBJAZDY

- Z drogi krajowej nr 22 (z ul. Walczaka i Zawackiej) do drogi wojewódzkiej nr 151 (ul. Górczyńskiej) w kierunku Recza i Barlinka po trasie: ul. Walczaka – rondo Ofiar Katynia - al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – rondo Piłsudskiego - ul. Piłsudskiego – ul. Górczyńską;

- Z ul. Górczyńskiej do drogi krajowej nr 22 (ul. Walczaka i Zawackiej) w kierunku Wałcza i Gdańska objazd wyznaczono po trasie: rondo Górczyńskie - ul. Piłsudskiego – rondo Piłsudskiego - al. Ruchu Młodzieży Niezależnej – rondo Ofiar Katynia - ul. Walczaka – rondo Gdańskie;

- Objazd lokalny z ul. Walczaka na os. Manhattan będzie możliwy ul. Szarych Szeregów lub Fieldorfa-Nila;

- Dla pojazdów osobowych dojazd z ul. Górczyńskiej do ul. Walczaka możliwy będzie od ronda Niepodległości przez ul. Okulickiego – Kombatantów – Szarych Szeregów lub Bora Komorowskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości