Wiadomości

Miasto będzie pomagać uchodźcom z Ukrainy do końca roku

21 czerwca 2022, 10:11
fot. Urząd Miasta Gorzowa
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni zajmą się podjęciem uchwały w sprawie przedłużenia pomocy dla obywateli Ukrainy. Miasto miało pomagać uchodźcom do 30 czerwca, jednak władze Gorzowa zdecydowały się na przedłużone pomocy 31 grudnia 2022 roku.

W poniedziałek 30 maja portal gorzowianin.com informował o tym, że miasto Gorzów zamierza przedłużyć pomoc dla obywateli Ukrainy. Według uchwały Rady Miasta Gorzowa, która została podjęta podczas kwietniowej sesji, miasto Gorzów miało pomagać uchodźcom z Ukrainy do końca czerwca 2022 roku. Jednak władze Gorzowa zdecydowały, że udzielanie pomocy obywatelom Ukrainy zostanie przedłużone. Uchwała w tej sprawie ma zostać podjęta podczas najbliższej Sesji Rady Miasta Gorzowa, która odbędzie się w środę 22 czerwca.

Jak czytamy w uchwale, miasto ma zapewniać uchodźcom z Ukrainy zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie zbiorowe, a także zapewnione środki czystości i higieny osobistej, leki, odzież oraz inne niezbędne materiały potrzebne do bieżącego funkcjonowania. Ponadto pomoc obywatelom Ukrainy obejmuje transport do miejsca zakwaterowania i miejsc, gdzie jest udzielana pomoc medyczna. Uchodźcy mają również mieć finansowane przejazdy środkami transportu specjalistycznego przeznaczonego dla osób z niepełnosprawnością. Miasto ma również zapewnić wspieranie procesu adaptacji, integracji w społeczności lokalnej oraz aktywizacji zawodowej czy zapewnienie funkcjonowania punktu obsługi uchodźców. Uchodźcy mają mieć również dostęp do poradnictwa psychologicznego, prawnego oraz socjalnego.

Władze Gorzowa ustaliły, że pomoc uchodźcom z Ukrainy zostanie zapewniona do 31 grudnia 2022 roku i będzie finansowana ze środków miejskich oraz Funduszu Pomocy. Teraz nad uchwałą w tej sprawie będą głosować gorzowscy radni.

Co istotne, przedłużenie pomocy obywatelom Ukrainy nie będzie obejmowało darmowej komunikacji miejskiej. Z tej będą mogli korzystać tylko do końca czerwca 2022 roku. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Koniec z darmową komunikacją miejską dla uchodźców z Ukrainy".

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości